Avatar uživatele
bolak

Mají čechy ve španělsku rádi? Nepovažují nás za nechutné?

Slyšel jsem že české „ano“ znamená ve španělštině řitní otvor, tak sem se chtěl na to zeptat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, barnajka, Alesh před 4223 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Zibner

Je to bohužel tak. Naše ano tam není to nejpopulárnější slovo. Je lepší se naučit těch pár slovíček, jako ANO, NE, PROSÍM atd do španělštiny. Ale ne že by nás neměli rádi. To asi ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

To jsi slyšel dobře! 🙂

Zdroj: http://transla­te.google.cz/?hl=cs&t­ab=wT#cs/es/%C5%99i%C5%A5

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
barnajka

A když tam někoho nazveš debilem, kupodivu se neurazí.
Nebo aspoň neměl by,..pokud to teda fakt není (pravej) debil :)
Ve španělštině totiž débil znamená ‚slabý‘, ‚churavý‘..
Dobrý spojení je: punto débil = slabá stránka.
Nebo jsem viděla výraz: sexo débil = něžné pohlaví :D

Nebo když v tamních končínách řekneš: ‚No estoy muy católico.‘ vůbec tu nepůjde o nějaký otázky víry, páč ‚católico‘ znamená i ‚zdravý‘. (No estoy muy católico = Necejtím se moc dobře).

Španělština je prča, ale nejenom ona – i polština má bomba výrazy, němčina to samý.. no a to vůbec nemluvím o všelijakých těch exotických hatmatilkách, co člověk ani nezná. Tam musej bejt teprve perly! :D

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Nějaký pidi základy angliny ovládáš, viď že jo?
Pak bys měl chápat, vo co gou v tomhlenctom videu http://www.you­tube.com/watch?v=JAF­QFvSPhQ8

Scénka je založená na zvukové shodě některých anglických slovíček (piece-piss, beach-bitch, fork-fuck, sheet-shit).
Já u toho vždycky učurávám smíchy, nejlepší je na konci to jeho nasraný: Piss on you too! ..to jsem fakt mrtvá smíchy :DD

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

:)))

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Zibner: no né, tak si představ že sedíte v nóbl restauraci a někdo zavzpomíná na nějakou veselou příhodu z loňský dovolený a ty se začneš smát a na plný kolo spustíš „ANO ANO ANO!!!! to si pomatuju…“

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Z toho si nič nerobte, tento problém je aj v iných jazykoch. V krajinách bývalej Juhoslávie radšej nepoužívajte výraz „kura, kuře“
Či ste nechutní, to v Španielsku nezistíte, s ľudožrutsvom skončili už pred tísíčročiami.

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek