johana 56

Mají být léky, podávané během hospitalizace, uvedeny v propouštěcí zprávě?

Nejlepší odpověď
aloevera5

Ano, musí. V propouštěcí zprávě musí být napsáno nejen jaké léky byly použity, ale jaké pacient dále musí brát a po jakou dobu (např. že jsou jenom na omezenou dobu apod.). Pokud k je k propouštěcí zprávě i vystaven recept na další léky, bude i toto uvedeno ve zprávě.

Někdy se ale stává, že pacientovi není propouštěcí zpráva předána přímo, ale je zaslána poštou jeho praktickému lékaři, popř. odbornému lékaři, který ho bude dále ambulantně sledovat.

Další odpovědi
Michal Kole

Ano, protože propouštěcí zprávu dáváte svému praktickému lékaři, který pokračuje v ambulantní léčbě, je-li to nutné a potřebuje vědět co Vám v nemocnici předepisovali, aby Vám to mohl předepsat také

arygnoc

určitě.

baghira

V propouštěcí zprávě by měl být popsaný průběh léčení včetně léků. Asi by tam nemusel být zapsaný kdejaký aspirin, na druhou stranu léky s eventuálními kontraindikacemi nebo možnými vedlejšími účinky by rozhodně stály za zmínku.

fablen

ano: do propouštěcí zprávy se zapisuje diagnóza, všechny výsledky lékařských vyšetření, průběh hospitalizace, podávané léky (i včetně vitamínů apod) a doporučení dalšího postupu (kontrola na odd. apod.)

tazatelka

Nejen že mají, ony tam napsané být MUSÍ! stejně tak jako léčebné postupy a výsledky veškerých vyšetření pacientovi ve špitále prováděných.

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/administra­tiva/preklado­va_propousteci_zpra­va_z_nemocnice_na­lezitosti_co_mu­si_obsahovat.html