Mají bezdětní manželé méně plnohonotný život?

Myslím tím,že prostě nemohou mít děti a tím ten jejich život je o to nejkrásnější ochuzen.
Nechtěl bych být v jejich kůži,protože to nejrásnější na světe je mít zdravé děti a poté i vnoučata.
Díky za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne nutně. Jsou páry kteří se s tím dokáží dobře srovnat a uspokojení si dovedou najít v jiných činnostech.

Další odpovědi
anonym

Některé páry nechtějí mít děti, vyjasní si to hned na začítku vztahu, takže to neberou jako žádnou trágédii. Jsou lidé, kteří mají stanovené jiné životní priority, než mít děti. Nejkrásnější na světě je, když si svůj život můžeš žít tak, jak chceš ty, ne po vzoru jiných.

hanny 2

Pokud nemohou děti mít a moc po nich touží,pokouší se o umělé oplodnění a ani to nevyjde,tak si myslím,že to je pro ně velké trauma a jen při pohledu na maminku s kočárkem nebo hrající si děti opravdu trpí.A opravdu to mohou tak brát,že jejich život není plnohodnotný.
Doplňuji:
Kdysi platilo,že „rodina je základ státu“ a bralo se za samozřejmé,že v manželství přijdou děti.
Ale znám páry,které děti nechtějí a neplánují.Myslím si,že to jsou tak trochu sobci,kteří dělají kariéru a nechtějí slevovat ze svého životního a existenčního standardu.

briketka10

připadám si neochuzená, když děti mít nemůžu,
tak mám kocourka a co má bejt ? filmy a hudbu..

ten který je

Znám také několik seniorů pro které dětičky neudělají vůbec nic.Ve své samotě dožívají v lepším případě v domově důchodců,odkopnuti a odkázáni na cizí pomoc.

da ny

Určitě ne ;)

  • plnohodnotný, láskyplný manželský/par­tnerský život si pár buduje sám bez ohledu na přítomnost potomstva.

Děti mohou být kořením jejich společného života, ale i největším zklamáním.
Některé páry příchod dítěte (rozdílné názory na jejich výchovu) také rozdělí… ;(

redy

Samba,přesně si vystihla to, co si myslím.

ivzez

Nikdo nemůže „mít méně plnohodnotný život“,
takové spojení postrádá smysl …

dudu

Jistěže ano, ale o cosi překrásného jsou ne vlastní vinou ošizeni. Podobně jako barvoslepý člověk nemůže vnímat všechnu krásu kolem.

mosoj

Na stáří ne !!!
Pokud nejsou sobečtí, tak určitě ženě, začnou chybět vnoučata.

anonym

Hej