Majetkové vyrovnání po rozvodu s domkem na hypotéku????

Chtěl bych prosím poprosit jestli má někdo zkušenost s majetkovým vyprovníní po rozvodu, s ex manželkou jsme rozvedený dva roky, postavily jsme domek na hypoteku a bydlí tam s přítelem, tak jsem se chtěl zeptat jestli mám nárok na nějaké vyrovnání když to je na hypotéku nebo ne a jak bych měl postupovat, moc děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Aha, tak milan p., u kterého se mi objevilo, že otázka je smazána, nebo špatně vidím? Psala jsem ti 15 minut odpověď a pak se mi objevilo, že otázka byla odstraněna.
Nemám teď čas, čekám návštěvu. Takže v kostce.
Majetkové vyrovnání musíš stihnout do 3 let od rozvodu. Soudy pracují příliš pomalu, tak bych s tím už neotálela. Spor musí být ukončen do 3 let od rozvodu.
Bez majetkového vyrovnání mezi manžely, ať již soudem daného nebo před právníkem podepsaného, nezmůžeš nic. A pozor. Po 3 letech po rozvodu bez majetkového vyrovnání se považuje vše, co každý z manželů používá či obývá ze společného vlastnictví, za jeho vlastnictví, neb o to druhý z manželů neprojevil zájem. AŤ se jedná o elektroniku, nádobí, nebo o dům placený na hypotéku.
Měl bys dostat od exmanželky finanční vyrovnání za část hypotéky, kterou jsi platil nebo jste platili napůl, pakliže ty sis nenechal nějaké větší finanční hodnoty majetku zase pro sebe. Doporučuji urychlenou dohodu s exmanželkouu sepsanou před právníkem anebo podání o vyřešení žádosti o majetkové vyrovnání soudní cestou.