Majetkové vypořádání

Prosím o doplnění otázky,před manželství jsem vlastnil byt,oženil se a byt prodal za 900000kč a za tu samou částku koupil větší.Na můj starý byt mám kupní smlouvu,což u soudu mohu samozřejmně doložit.Nový byt je napsaný na oba dva.Na jeho rekonstrukci jseme si půjčily 250000kč,polovina částky je splacená,úvěr jsem celou dobu hradil jenom já.Z jaké částky budu vyplácet manželku???Dě­kuji P.H

Nejlepší odpověď
standa

V tomto konkrétním případě bude do SJM vstupovat pouze hodnota splaceného úvěru, tedy 250.000 Kč (je nepodstatné, že úvěr jste splácel pouze vy).

Takže exmanželce budete muset vyplatit částku 125.000 Kč a měl by být klid.

Doporučuji však, abyste u notáře sepsali potřebnou dohodu o vypořádání majetku zejména kvůli ´přepisu´ vlastníků na LV v katastru, kde nejspíš figuruje jako vlastník i vaše exmanželka.

Co se týká pořízení bytu, byť během manželství, ale z prostředků, které byly prokazatelně získány z výlučného vlastnictví jednoho z manželů, tak tento majetek nevstupuje do SJM (viz také odpověď na obdobnou otázku – níže ve zdroji).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/majetkove-vyporadani-po-rozvodu

Další odpovědi
NickD

Jak píše Standa.Pro váš klid vám doporučuji mimosoudní dohodu sepsanou u notáře.Vyhnete se tak dlouhým tahanicím a utrácení peněz za advokáta.Podo­týkám,že k dělení bude jak zaplacená částka,tak i případně zbytek dlužné částky (půjčky)i tuto částku dořešte smluvně jelikož přechází mezi oba zřizovatele i když by byla psána pouze na vás.