Avatar uživatele
Registrovaný

Majetkové poměry

Dobrý den,mám dotaz přímo na STANDU.Mám manžela,který vlastní dům a ještě před manželstvím si vzal na něj hypotéku.Jsem těhotná a dnes jsem zjistila,že má přítelkyni.Může mě z tohoto domu jen tak ze dne na den vyhodit?děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

NEMŮŽE !

Sňatkem jste získala užívací právo v bytě manžela..., rozvodem o toto právo přicházíte, ALE budete mít nárok na BYTOVOU NÁHRADU.

Soudní praxe totiž připouští bytovou náhradu i v případě nutnosti vyklidit nemovitost ve vlastnictví jednoho z manželů po rozvodu manželství.

Právní úprava bytových náhrad je popsána v § 712-714 občanského zákoníku.

Za dobu TRVÁNÍ MANŽELSTVÍ, byť ´podváděného´ , vás nemůže nikdo ani manžel z bytu legálně vystrnadit.

Co nastane po rozvodu teď předjímat nebudu, případně se ozvěte později...

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.