kavon

Majetkové poměry

Dobrý den,mám dotaz přímo na STANDU.Mám manžela,který vlastní dům a ještě před manželstvím si vzal na něj hypotéku.Jsem těhotná a dnes jsem zjistila,že má přítelkyni.Může mě z tohoto domu jen tak ze dne na den vyhodit?děkuji

Nejlepší odpověď
standa

NEMŮŽE !

Sňatkem jste získala užívací právo v bytě manžela…, rozvodem o toto právo přicházíte, ALE budete mít nárok na BYTOVOU NÁHRADU.

Soudní praxe totiž připouští bytovou náhradu i v případě nutnosti vyklidit nemovitost ve vlastnictví jednoho z manželů po rozvodu manželství.

Právní úprava bytových náhrad je popsána v § 712–714 občanského zákoníku.

Za dobu TRVÁNÍ MANŽELSTVÍ, byť ´podváděného´ , vás nemůže nikdo ani manžel z bytu legálně vystrnadit.

Co nastane po rozvodu teď předjímat nebudu, případně se ozvěte později…