Majáček na autě pečovatelské služby

Šel jsem po městě a koukám a na autě soukromé pečovatelské a rodinné služby vidím maják (modrý) jak na sanitce. Povoluje to zákon? Já myslím, že ne. To by si pak mohl dát maják na auto každý. Na té pečovatelské službě bych to pochopil, ale zase se mi zdá lepší zavolat do domova pro seniory sanitku než seniora vést „na vlastní pěst“ do nemocnice s houkačkou.

Odpovědi
verka

Třeba zákon nedovoluje ho používat, jinak na autě může být.

cukrar

To byste se musel podívat do techničáku příslušného vozidla. Páč to dovoluje více předpisů a nařízení. Který zákon myslíte?
„Povoluje to zákon? Já myslím, že ne.“

Já vozím taky (občas) maják v autě. Na tom není nic trestného.