zjentek

Maj pod kontrolou stav parazitů?

..tak třeba konkrétně blechy a třeba u mě v Opavě ..tuší tady někdo stav populace blech? Co když už je stav kalamitní, nebo tak něco? Mně se zdá, že se lidi styděj o tom mluvit, ale málokdo má svý mazlíky bez blech, bez ohledu na různý antiparazitika ..a dneska maj všichni mazlíky! I hovada a flegmatici. Takže není to nebezpečný? Neobjevil jsem skrytou epidemii?
A berte blechu obecně, řešte tu otázku jako že blecha je blecha a basta, páč mezi těmi mazlíky se určitě nešíří blecha lidská, slepičí, písečná nebo třeba morová.
Jo a hodně tady chybí kategorie HMYZ!
Doplňuji:
až tento skrytý hazard praskne a přijdou vyhlášky o povinné hygieně mazlíků, tak tuším, že flegmatický špindíry přejde úsměv ..a nebo né?

Nejlepší odpověď
Funna

nevím jak u vás v Opavě, ale u nás v civilizovaných končinách, nemají lidé doma zablešené „mazlíky“…možná se mezi těmi zvířaty, co žijí celý život na dvorku, nějaké najdeš, ale jen „blbec“ by bydlel doma se zvířetem blechami, ať je to jakýkoliv flegmatik…a jestli je kalamitní stav?…kdyby byl, tak ty blechy běhají i po tobě…

Další odpovědi
Emefej

Klid, už děda Komárek říkal: „To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.“

MK44

Jestli maj, to nevím. Jen jako zajímavost uvedu, že ve věci hygieny a soužití s různými parazity se mohou v budoucnu názory změnit. Vypadá to, že člověk tak, jak je zapsán ve své DNA, není schopen samostatné existence. Je schopen přežít toliko ve společenství se svými symbionty/parazity. Těch máme v těle, hlavně v zažívacím traktu prý asi dvě kila. V součtu DNA všech těchto organismů tvoří DNA čistě lidská jen malé procento. Ukazuje se, že venkovské děti jsou odolné proti různým nemocem více než děti, které vyrůstají ve sterilním prostředí městských domácností a v ulicích, kde není přirozená/přírodní skladba mikroorganismů.

Včera v Noční universitě na tv NOE o sobě prof. J.Lukeš, CSc, který přednášel na toto téma, tvrdil, že úmyslně spolknul a nechal si ve střevech zabydlet tasemnici, aby dokázal, že organismu neškodí.

Tak mě napadá, že by Ti v dohledné době mohl doktor v ordinaci místo předepsání penicilínu nasypat za krk hrst blech, aby Tvůj organismus uvedl do přirozeného a vyváženého stavu. Na přehnaně úzkostlivou hygienu a fanatickou snahu o sterilitu našich obydlí se pak bude pohlížet s povýšeným úsměvem jako my teď shlížíme na šamany, kteří zaříváním vyhánějí z těla nepřizpůsobivé démony. Ale aspoň se na trhu vytvoří poptávka po drbátkách …

😉

anonym

Tak já byla na očkování psa a on se mu koukal taky do kožichu, já jsem jen pohrdavým tonem řekla, že náš pes rozhodně blechy nemá, tak se jen lehce pousmál a řekl „milostivá paní, každej má blechy, prostě každej, když ne nic jinýho, blechy určitě“ 😁
Preventivně ho stříkám takovým protibleším sajrajtem, tak snad teda nemá, no :-O

zjentek

Funna, ty si pleteš pojmy- ten, co jej popisuješ ty, tak to není blbec, ale hovado ..no a ti ostatní, co nemaj tušení, s kolika blechami žijí, tak to jsou zase naivky, to je něco jinýho, chápej