tazatelka

MAHJONG – co znamená

Jak vznikl název této stolní hry a co vlastně znamená? nikde na webu to nemůžu najít.

Nejlepší odpověď
Stephanie

http://www.hra­mahjong.info/his­torie-hry-mahjong.html
;)

Další odpovědi
hanulka11

Mah-jong [madžong] je čínská hra s obdélníkovými kameny pocházející z 19. století. Vyvinula se z karetní hry podobné rummy. Mah-jong znamená „vrabci“, ptáci mystické inteligence. Ve hře je 136 kamenů (někdy 144) z bambusu, dřeva, kosti či plastu. 108 z nich patří ke třem skupinám – kolečka, bambusy a znaky. Ty jsou očíslované od 1 do 9 a od každého čísla jsou čtyři kameny. Dále jsou kameny pro severní, východní, západní a jižní větry, čtyři kameny pro červené, zelené a bílé draky a občas čtyři květiny a čtyři roční období. Hru hraje dva až šest hráčů, obvyklý počet jsou čtyři. Hra se rozšířila na západ od Číny po první světové válce a v USA se hraje variace, která je jednodušší a lépe bodovatelná.

ráda hraji kuchňský mah-jong

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mah­jong

tazatelka

Konopný pták, to se mi moc líbí. A děkuji oběma dámám za odpovědi 🙂!