Loreta

Magnolie,je pri kvetu nadherna,ale proc ma prvni kvety a potom teprve listy?

Je to zajimave?

Nejlepší odpověď
hanulka11

vidíš -to mě nikdy nenapadlo ,zlatice má také nejdříve květy a pak teprve narůstají listy

tak jsem našla , že je více druhů které kvetou před olistěním a tyto kvetou když vyrostou listy

Mezi magnólie kvetoucích až ve stadiu olistění patří magnólie zašpičatělá (Magnolia acuminata) se širokou, pyramidální korunou a hladkým štíhlým kmenem. Kvete v červnu a červenci zelenkavými květy. V červnu kvetoucí magnólie obvejčitá (Magnolia hypoleuca) má listy dlouhé až 30 centimetrů a smetanově bílé vonné květy

Další odpovědi
dědapetr

Takto kvete více stromů jako Magnolie kvete Mandloň,Broskev,Me­ruňka okrasná třešeň a další.