Mili @

Magická koule – zkusíte to?

http://www.ul­trapc.cz/magic­ka-koule/
Doplňuji:
Nemáte rádi magii??????

Nejlepší odpověď
lenkaacer

docela dost zajimavá záležitost.

Další odpovědi
Hara

dobrý

Terryle

Zajímavý. Jednou to vyšlo, jednou ne. Myslela jsem, že to sleduje pohyb myši a vychází to z předpokladu, že pokud na nějaký symbol myslíš, přejíždíš po něm ukazatelem… tak jsem se to schválně snažila zmást, ale nepovedlo se :) Jak tohle funguje, to by mě zajímalo – na hledání vysvětlení nemám dost trpělivosti :)
Doplňuji:
Blesk26, Emilie: díky moc za vysvětlení. Něco podobného jsem tušila, ale nechtělo se mi propočítávat víc možností, od čísel já ruce pryč. Dík moc, matematikové! :o)

blesk26

Je to docela jednoduché – v jedné hře si zkuste spočítat více čísel … mno a co nevyjde? Vždycky stejný obrázek :D Je to jenom chytře rozvržené, aby při výpočtu jakýchkoliv čísel vždy vyšel jeden vybraný symbol :)

anonym

Když provedete s čísly co úloha přikazuje, vždy vám musí vyjít násobek devíti. Vždy vyjde výsledek 9 nebo 18 nebo 27… podle toho, myslíte-li si číslo ktéré má na pozici desítek číslici 1 nebo 2 nebo 3…Ostatní součty jsou tam jen pro zamaskování . Všimněte si, že všechny násobky devíti mají stejný symbol. Takže koule se nesplete.