Pokročilý

Macerát na dorty

Je tu někdo, kdo dělá pravý macerát?:DJako že si svaří cukr s vodou a přidá např. rum?(Aspoň myslím, že to tak je). Potřebovala bych to na dort do školy..my jsme nemacerovali, tak mě zajímá, jestli to někdo nedělá a nemá náhodou někde napsaný, kolik tam patří vody, cukru a případné lihoviny..? Děkuju za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Nevím, zda tomu někdo říká macerát, já spíš cukerný sirup, cukerný rozvar, je to v podstatě tohle asi - vybráno z receptu na punčový dort.
Cukerný rozvar: 300 ml vody svařit se 150 g krupicového cukru, přidat 3 KL rumové esence, 3 KL punčové esence, 1 KL vanilkové esence, 1/2 KL kyseliny citrónové.

Takže u Tvého dortu bych dala cca těch 7 kávových lžiček rumu - pokud bys chtěla víc rumu, pak přidat i trochu víc cukru.

Další odpovědi:

Zlatý

Nikdy jsem neslyšela, že by se dělal macerát na dorty.

http://www.az-recepty.cz/…

Zlatý

Nevěděla jsem, že se tomu říká přímo macerát - asi přímo gastronomický výraz, ne?
Vždycky jsem takto dělala tzv. Opilý dort - buď punčák, grioťák nebo brandy cake. Svařím cukr s vodou na perličku (na bublinku) - trochu nabereš, foukneš a dělají se jakoby skleněné bubliny. Pak přidám alkohol - ten by se neměl vařit, jen zahřát a sirup musí trochu rozředit. Nakrájený, vychladlý piškot do tohoto rozvaru namáčíš nebo celý (rozříznutý) korpus prokapeš. Obvykle ještě potřu marmeládou, slepím a nechám dobře ztuhnout v ledničce. Nakonec poliju cukrovou (citrónovou) nebo čokoládovou (nejméně 70%) polevou. Zdobím jedlými květy.
Odhadem dávám deset lžic cukru, 200 ml vody a "panáka" vybraného alkoholu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.