wenda6

Neškodí MacBooku Air nepřetržité napojení ze sítě?

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli neškodí MacBooku nepřetržité napájení ze sítě? Díky za info.

Původní neotázka
MacBook Air- stálé napojení na nabíječku

Odpovědi
Quimby

Ne, naopak, šetří to životnost baterie. Notebook si pak bere energii přímo ze sítě a nedochází tedy k cyklickému nabíjení a vybíjení baterie.

Honza5486656

Dovolím si nesouhlasit s Quimbem – notebook je stále dobíjen na 100%, ikdyž minimálně, stále do něj jde malé množství energie. Někde jsem četl, že baterii v telefonu škodí neustále napojení(nabíjení přes noc) na síť. Údájně se tím nepatrně mění chemické složení baterie. Je to sice pro Li-Pol, ale může to být stejně.. Ideál je tu baterku používat a tak cvičit – počkáš až se vybije na 30% a potom dobiješ, například, na 90%.
Baterii

mzm

Souhlasím s Honzou – LiPol-ky nemají rády vybíjení pod 3V a nabíjení nad (tuším) 4,3V. Optimální je pro ně 3,8V. V při jiném napětí se rychleji rozkládá elektrolyt (polymer) a zkracuje se životnost. Takže neustálé zapojení do zdroje rozhodně baterku nešetří.