EliškaG

mač na kalvádos

kalvádos jsme ještě nikdy nedělali. Proto se chci zeptat když mám naložená nastrouhaná jablka zda můžeme s mačem zamíchat. Jde o to, že manžel chce změřit obsah cukru refraktometrem, ale v sudu je nahože z jablek udělaný takový koláč a ke šťávě se nedostane. Tak jestli může zamíchat nebo ne. U švestek to nemíchá, ale u jablek nevím.

Odpovědi
hanulka11

toto jsem vám našla
Ošetřování kvasu a kontrola kvašení
Kvas v průběhu kvašení nemícháme. Mícháním by se mohl kvas i poškodit. Unikající kysličník uhličitý,
vznikající v průběhu kvašení, dokonale obsah promíchá a tvořící se „deka“ na povrchu kvasu odděluje kvas od vnějších vlivů a tím kvasu prospívá. Po prokvašení zabraňuje „deka“ přístupu vzduchu a tím i cizím nežádoucím mikroorganismům. V žádném případě ale nesmíte dopustit, aby se na povrchu zplesnivělá „deka“ propadla do kvasu. Jakmile zjistíte, že se „deka“ začíná propadat, znamená to, že kvasný proces je ukončen a kvas je vhodný k pálení. Plesnivý škraloup „deky“ seškrábneme a odhodíme. Pro uvedené vlastnosti kvasu během kvasného procesu je proto nutné věnovat kontrole kvašení dostatečnou pozornost.

Drap

Nedělat velkou díru a opatrně nabrat. Nic se nestane. Jinak to nelze změřit.

elektrikář

Vzorek se dá stočit malou hadičkou tím se velký otvor neudělá.