Má způsob jakým tu odpovídáme smysl ? Přidává nějakou hodnotu nebo převážně jen vynucuje kopírování obsahu odjinud ?

System odpovedi.cz v tomto ohledu není optimální. Přitom by stačilo jen při zadávání nové otázky automaticky nabídnout prvních pár výsledků z obecného vyhledávače …

tím by bylo dosaženo toho že otázky zde by nebyly nejen zajímavější ale častěji by se týkaly odborných témat, na které obecné vyhledávače už nestačí.
Doplňuji:
jaký smysl má odpovědět na otázku co je „sufražetka“ zkopírováním prvního odstavce z wikipedie nebo z jahekoholiv prvniho odkazu ktery vratil google.com … copak jsme banda indů abychom tu dělali tak zbytečnou práci jako je zprostředkovávané vyhledávání ? 🙂

Nejlepší odpověď
Bunnik

Souhlasím s tím, že minimálně polovina položených otázek tady se dá zodpovědět googlem. Taky mě to docela zaráží. Navíc, když to napíšu do googlu, odpovědi mi vyjedou hned a nemusím čekat, než tady někdo odpoví…

Když už jsme v tom, vadí mi ještě pár věcí – třeba když je skutečně otázka, která vyžaduje kvalifikovanější odpověď, než google může poskytnout, a někteří uživatelé to nějak vygooglí, splácají z toho páté přes deváté, ostatní to ohvězdičkují, protože odpověď vypadá sofistikovaně, a pak je špatná odpověď na 1. místě jako nejlepší… A mě to dožírá, protože vím, že je špatná. :)

Další odpovědi
tojsemjá

Myslím že někdy něco překopírovat smysl má a taky to někdy dělám,záleží na tom co, kdy a kde.Spíš mi vadí,když něco potřebuji a odpověď která mi vyjede z Wikiedie,nebo odjinud mi nestačí.Pak se zeptám tady a objeví se odpověď,kterou jsem si předtím našla.Ne odkaz na nějaké stránky,ale opsání z nich.To mi připadá jako ztráta času.Moje i toho kdo to opisoval.:-)
Doplňuji:
Takže abych to doplnila-v zásadě souhlasím s vaším názorem

ReHu

Asi jak kdy. protože, jak sám víš, spousta zázajících se je líná googliot a je pro ně jednodušší napsat otázku zde.
Otázka také je, zda je provozovatel přístupný tebou navrhovaným změnám.
Je ale také pravdou, že pokud potřebuji poradit v něčem, kde se lépe využíji zkušenosti, je lépe položit otázku sem. Ale, pokud odpověď vyvolá další otázku a třeba 2*, zbývá již jen diskuze. Jen nejsem schopná kontrolovat každou diskuzi u sledované otázky, protože na příspěvek k diskuzi mi již na mail nechodí.

Asi to je téma na dlouhý rozhovor 🙂.

terry

Souhlasím s Bunnikem. Také mě rozlaďuje, když jsou na 1.místě otázky ne zcela správné, ale "oblíbené.
A už vůbec nechápu, proč někdo dává body u jedné otázky za dobrou i evidentně špatnou odpoěď. není lepší hodnotit odpověď – užitečnou – tedy správnou?

iceT

Ja odpovidam podle toho co vim z hlavy,nebo co si myslim a pokud neznam odpoved,tak radeji neodpovidam,a nez bych neco nasla jinde,tak uplyne tyden.

9 řemesel

Dobrý den,trochu od konce.indové nejsou či nebyli hloupí.Ani ti s velkým I.Ale jinak souhlasím!!Už několikrát se na mne jiní osopili…, na druhou stranu, vyhledání některých témat , to je oříšek.Pak ať nastoupí znalci vyhledávání.Ale něco by se stím dělat mělo, nějaký řád by neškodil.Sám jsem zvědav , jak toto téma dopadne.Nyní se opět stahuji do ulity, a budu jen číst…

verka

Spíš mne zajímá zkušenost nebo názor, ostatní si najdu na inetu. Co mi trochu vadí je, že někdo místo odpovědi negativně útočí na zadavatele. Spíš nepochopí, nečte do konce nebo nerozumí, ale sekne vás.

ladyhawke

Když chci googlodpověď, mrknu na web a během chvilky ji mám, na to ostatní nepotřebuji.

Když se chci zeptat ostatních na názor, doplnění, zkušenosti, zeptám se např. zde, tak proč to míchat? Hodit sem odkaz na odborný článek je fajn, ale ztrácí to individualitu a je po interakci.

Neguš

Většinou odpovídám přímo,to co vím,bez nahlížení kamkoliv.

1popelka1

Georgi, když jsem na Odpovědích začínala, měla jsem o stránkách takovou naivní představu, že se tady budou pokládat otázky, na které není (nebo je těžké najít) na internetu odpověď. Případně, když hledám pomoc na něco, čemu nerozumím a nejsem spokojená s tím, co jsem si vygooglila, napíšu si o pomoc sem. (Dokonce jsem buď pokládala podobnou otázku nebo na podobnou odpovídala, teď nevím…) Časem jsem rezignovala….
Ze začátku jsem používala svoje znalosti v kombinaci s učivem, tištěnou encyklopedií, to se nějak neujalo a lidi, co kopírovali text z Wikipedie aj. (dokonce tak směle, že ani neuvedli zdroj, který byl zřejmý..) se objevovali na prvních místech. Teď i já občas volím stejnou „taktiku“, je to rychlejší. Případně svou odpověď doplním o nějaký ten internetový zdroj, ať nevypadá, že to, co píšu si cucám z prstu.
Ale je zarážející, že jedna uživatelka dává paleček buď správné i špatné odpovědi nebo jen špatné, protože ten, co odpověděl dobře není její oblíbenec….
Já se taky občas (tedy doufám, že to není časté) spletu a to pořádně, viz. například otázka protežovat a protěžovat… Kdyby to šlo, palec vrátím…

anonym

popelko naprosto souhlasim, ta naivni predstava u me pretrvavala dosud taky. Co lze najit v prvnim odkazu na googlu tim ze tu prece nebudeme zabyvat, ale opak je pravdou … delame z 90% pouze to …

kopirovani materialu z wikipedie je samo o sobe naprosto zbytecne plagiatorstvi a uplne novy rozmer to ziska kdyz si uvedomime ze tak dochazi k prevodu vlastnictvi obsahu z volne dostupneho (licence FDL na wikipedii) ve vyhradni a neodvolatelne vlastnictvi provozovatele odpovedi.cz … dochazi tedy k transformaci volne dostupnych informaci v informace ktere vlastni pouze jediny provozovatel tohoto serveru, tak tohle tu delame ? o to jde ?

tojsemjá

Souhlasím.Taky mě zarazilo,že u něktěrých otázek jsou palce od stejného člověka u naprosto protichůdných odpovědí.V takovém případě hodnocení nemá přece smysl-spíš to asi funguje jako známka sympatií,nebo jakási „odměna“.Ale jinak je myšlenka Odpovědí skvělá,já tu nejsem dlouho a prvně jsem se tu objevila když jsem si nemohla vybavit jednu věc.Skoro okamžitá odpověď mě nadchla,i pozdější odpovědi na to co jsem potřebovala.teprve po zaregistrování a dalších návštěvách jsem si všimla,že to tu občas funguje i jinak než pouhé předávání zkušeností a vědomostí.Někdy )ale nechodím sem dlouho-třeba se mi to jen zdá)mám pocit,že jde i o takovou zvláštní soutěživost.Mělo by to být přece hlavně získání potřebných informací a zábava,ne?

anonym

vážená ASPA, a.s. .. vymysleli jste kreativní způsoby jak obsah tohoto serveru protkat reklamou, co takhle zamyslet se nad tím jak ušetřit místním odpovídajícím uživatelům úplně marnou práci a tento server zaměřit na odbornější dotazy, na teré nelze odpověď získat pouhým zadáním dotazu do políčka vyhledávače namísto formuláře odpovedi.cz ?

anonym

v provozních podmínkách serveru máte uvedeno cituji:

Vlastnictví práv, postoupení práv uživatelem
Uživateli zůstává vlastnictví k veškerému obsahu, který vloží na server Odpovědi.cz.
Uživatel postupuje poskytovateli neodvolatelné, neomezené, celosvětové a bezplatné ne-exkluzivní právo vložený obsah používat, reprodukovat, upravovat, postoupit práva k obsahu třetí osobě, použít k reklamě, zobrazit a veřejně prezentovat.

jak by mohl obsah obvykle vycucnutý odjinud a šířený pod jinou licencí (například FDL) najednou patřit vám ?

je systém odpovedi.cz nyni nastaven tak aby na odpovidajici uzivatele svalil zodpovednost za plagiátorství a postoupil vlastnictví volně dostupnému obsahu firmě ASPA, a.s. ?

anonym

oprava: „postoupil vlastnictví jinak volně dostupného obsahu šířeného pod různými více či méně otevřenými licencemi firmě ASPA, a.s. ?“

připadá vám korektní systém opdovedi.cz v takovém stavu ponechat ?

anonym

já už se raději přestala ptát aby mě někdo nekamenoval,taky minimálně odpovídám aby mě někdo nenapomenul že sbírám body,taky už mám pomalu i strach dát někomu palec,aby si někdo nemyslel že tady s některými uživateli sympatizuji a sjinými ne,za pár dnů budu mít i obavu tyto stránky vůbec navštívit