Lgee

Má život nějaký smysl, pokud ano, jaký?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ano má

Už jenom že žijeme dává podle mne dost velký mysl. Napadlo mne ale, že takovéto otázky nemají smysl.

Další odpovědi
Kura

Ne nemá

Jako nemá smysl pro nás život jepice, který trvá pro nás v řádu hodin, nemá náš život smysl pro planetu zemi, pro tu je lidský život jako pro nás jepiččí život. Plivnutí v toku času.

klumprt

Ano má

Život představuje jediný prokázaný způsob, jak se účastnit tohoto světa. Takovou možnost dostává každý jen jednu a patrně není žádná možnost navázat na zdejší existenci v tomto světě nějakou jinou existencí v jiných světech. I když mnozí lidé věří v pokračování pozemského života někde jinde, nelze na takovou možnost spoléhat, prokázáno to nikdy nebylo.
Z toho plyne, že máme jeden jediný pozemský pokus, jeden jediný časově omezený život. Takže je k tomu nutno přistupovat zodpovědně. Smyslem života je život sám, aneb jak prý řekl Jan Werich: „Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl…“ ono to ještě nějak pokračuje, ale to si můžete každý koukat vygooglit sám. 🙂

marci1

Ano má

Zodpovězeno již vícekrát: 🙂
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=m%C3%A1%20%C5%BE­ivot%20smysl

Kepler

Ano má

Smysl života je množit se a zachovat svůj druh. Jen člověk to dělá s láskou.

dubraro

Ano má

Podle evoluční biologie smyslem života je život sám, tedy udržení jeho existence. A protože žádný tvor není nesmrtelný, smyslem života je posunout život o generaci dál, tedy zreplikovat / rozmnožit se.

pucipuci

Ano má