Dzejkob

Má ženská menstruace vliv ..

.. Na ženskou pracovní morálku a kvalitu odvedené práce v pracovním poměru?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by měla mít. Menstruace neni nemoc

Další odpovědi
anonym

Sice má, nicméně nepřímý a nevyrovnaný. Rozhodně jej nelze pracovně znevýhodňovat, jednalo by se o diskriminaci.
Leč v této souvislosti – v bývalé NDR měly ženy nárok na 1 den/měsíc placeného volna.
Podobně zohledňuje zákoník práce ženy u limitu břemen a gravidní a mladistvé u povoleného rozsahu časového fondu.

anonym

Ano. A u " nekterych " zen dokonce i 10 dni pred a 10 dni po … 🙂 -iv-

Valky

No, myslím si, že ano. Ale v tom smyslu, že ženská menstruace ovlivňuje ženské chování a myšlení. Žena v menstruaci je úplně jiná… A některé ženy to opravdu šíleně ovlivňuje…

Například jsem viděla dokument z ameriky o ženě – něco, jako nás Zelenka. Nemohla mít děti a pracovala na gynekologii – v nemocnici na porodním. A normálním dnu děti ¨milovala… Ovšem jakmile měla menstruaci, podávala dětem látky, na jejichž následky nakonec zemřeli.

Takže proč by neměla menstruace vliv na práci? … Jaký názor máte vy?

anonym

Myslím,že samotná perioda nemá na pracovní výkon ženy vilv.Je to individuální,vět­šinu žen spíše trápí premenstruační syndrom.Naopak je mnoho žen,které tvrdí,že právě v době menstruace jsou aktivnější!Začínají gruntovat,což někteří muži nelibně nesou.Četla jsem,že některé firmy(ve světě,nebo u nás,už nevím)chtěly ženy označovat v jejich dnech jakousi červenou stužkou.Diskri­minace ženy jako blázen!!A jaký vliv to má na kvalitu práce?Troufám si tvrdit,že žádnou!

Ella

NE, NEMÁ.
Menstruace není vždycky bezbolestná – můžou ji provázet křeče v břiše a podbřišku, bolesti hlavy, zad i svalů, pocit nafouknutého břicha, slyšela jsem že dokonce i zvýšená teplota, migréna a to před začátkem menstruace, během ní a u někoho i po ní. Ale nemoc to není.
To je některé ženy to tak prožívají, že téměř „umírají“ a nedokážou se ani zvednout z gauče… ale tak horké to není – pokud je žena normální a nemá sklony k teatrálnosti, tak dokáže odvést svoji práci stejně kvalitně jako jiné dny… Menstruace není nemoc, ale některé ženy můžou mít během ní zdravotní obtíže…