bedunka

Má žena nárok na přídavky?

I když zatím bydlí s bývalým v jednom bytě? A nemá alimenty protože tím zatím nemusí platit nájem.Nebudou chtít potvrzení právě na ty alimenty? Tato žena má duchod 5000kč a má dvě děti.S tím těžko vychází.
Doplňuji:
Nemá ani rozvodové papíry,protože nikdy se nevzaly.Žily 20 let jen tak spolu ale byly všude vedeny jako pár.

Nejlepší odpověď
Drap

Zajdi se poradit na sociálku. Jedině tam ti řeknou všechny potřebné informace.

Další odpovědi
enaiqe

alimenty by měly být vyměřeny tím spíše, že se jedná pouze o pár (a tedy nikoliv manželský), dle příjmů domácnosti se vypočítávají další dávky, tudíž pokud žijete v jednom bytě s člověkem, který má příjem, je tento příjem započítán do příjmů domácnosti (podle toho se vypočtou přídavky na děti, doplatek na bydlení apod.)