tazatelka

Má zdravotní sestra, která dochází z Homecare za ležícím pacientem II.

Děkuji za odpovědi, nenápadnou manipulaci jsem provedla už při druhé návštěvě, kdy jsem jí při jejím příchodu ukázala, kde je WC + koupelna – „abyste věděla“. Nic, namířila si to z předsíně rovnou do pokoje pacienta ☹. S hrůzou očekávám třetí návštěvu, navíc mě děsí představa, jak sestru při každé návštěvě(chodí každý den) snad do té koupelny tlačím.

Nejlepší odpověď
anonym

🙂 Kdyz nepomuze nic ani pri te treti navsteve , tak ji tam nejenom zatlacte , ale i za ni pak zamknete. !! 🙂 Hezky jste to napsala a vy nam pak napiste pokracovani III
🙂 , jak to dopadlo. 🙂 -iv-

Další odpovědi
greycell

nebo k posteli s pacientem nachystejte krabici s lékařskými rukavicemi a náklady na ně jí strhněte z gáže!

led

Vôbec sa s tým netrápte. Hneď po vstupe, ju odveďte k umyvadlu a nepustite ju k pacientovi bez umytia rúk.
Každý zdravotník pozná svoje hygienické povinnosti k pacientovi. Ak to odmietne, bez milosti sa s ňou rozlúčte a informijte ju o vašej sťažnosti zamestnávateľovi a oblastnému hygienikovi. Tu nie je čo riešiť. Verte že pri rozlúčke sa spamätá.

barnajka

Zkuste nenápadně manipulovat ještě jednou. Až přijde, nevšímejte si jí a nechte jí, ať si dělá svou práci. SCHVÁLNĚ ji nechte chvilku o samotě, abyste pak mohla rozehrát svou hru. Po chvilce za sestrou přijďte a spusťte něco jako:
„Sestři, musím si vám postěžovat. Vás se to určitě netýká, ale představte si to: jedna známá má nemocnýho manžela a taky k nim chodí pracovnice z jednoho homecare centra. Ten manžel – on má sníženou imunitu, potřebuje maximálně sterilní prostředí…a setřička ho prý vždycky ošetřuje, aniž by si předem umyla ruce! Dovedete si představit, co všechno by se mohlo stát?!
Samozřejmě, že známá je z toho celá špatná, sestřičku mají moc rádi… Ale jde tu přece o zdraví a život člověka!
Řekněte, sestři – co byste dělala na jejím místě vy? Známá se s ní prý chce zkusit ještě jednou nějak domluvit, ale když to nezabere, asi si bude muset jít stěžovat…“

No, možná jsem to pojala trochu moc teatrálně, ale zkuste zkrátka něco na tento způsob. Je opravdu potřeba nevynechat ten jeden detail: aby sestřička byla chvilku sama. Kdybyste byla celou dobu s ní, věděla byste moc dobře, že si ruce neumyla – a těžko byste pak mohla tvrdit, že „jí se to určitě netýká, že ona si ruce určitě myje“… Nechte ji, hrajte s ní to divadlo – a hlavně: zapojte ji do hry, abyste měla jistotu, že vás poslouchá a vnímá, co jí říkáte. Nedovolte, aby se z rozhovoru vyvlekla a trvejte na tom, že chcete znát její názor. Schválně, co se bude dít ;)

Držím palce, aby to klaplo!
Doplňuji:
Případně se o té „známé“ můžete bavit s někým z rodiny – ve vedlejší místnosti, tak jakože mimoděk…ale dostatečně nahlas, důrazně a rozhořčeně, aby to sestřička slyšela a dovtípila se :)

tazatelka

Dík za názor, ale doma mi leží těžce nemocný člen rodiny. Nějak mi celá situace ani nepřipadá k úsměvu, spíš k pláči.

anonym

Jestli jsem se vas ja nejak dotkla , tak urcite ne umyslne.
A naopak , budu rada , kdyz sem za nami prijdete casteji a my vas tu mozna nekdy i privedeme na jine myslenky a pobavime. 🙂
Jak budete chtit. -iv-

tazatelka

Ne, nedotkla, jen holt mám asi teď poněkud jinak nastavené priority, po třínedělním lítání do špitálu a s nemohoucím členem rodiny ve vedlejším pokoji. I tak děkuji za nabídku rozveselení. Snad pokud se situace vyjasní.

anonym

Dobre a preji zdravi nemocnemu , ale i vam vsem . -iv-