tomasss

Má zaměstnavatel právo ponechat si originál průkazu obsluhy motorových vozíků, nebo je povinen udělat si kopii?

mnou hrazené řidičské oprávnění obsluhy VZV ještě před nástupem k součastnému zaměstnavateli

Odpovědi
cukrar

Řidič VZV musí mít orginál průkaz u sebe, při řízení vozíku.

ivzez

Nejsem si jista.

Setkala jsem se s tím, že zaměstnavatel měl u sebe zdravotní (dříve
potravinářské) průkazy zaměstnanců, což kontroly shledávaly v pořádku.
[Průkazy samozřejmě při skončení zaměstnání vracel.]