jerkam

Má zaměstnavatel právo mi strhnout částku za to, že jsem se zúčastnil školení, které mi nařídil?

Zaměstnavatel mi nařídil, abych se zúčastnil školení, a chce mi za to školení, strhnout 300 kč ze mzdy. Má na to právo, nebo je to tak, že když mi zaměstnavatel nařídí, abych se zúčastnil školení, toto školení zaplatit?

Odpovědi
anonym

Zaměstnavatel hradí školení zaměstnanců k udržení jejich znalostí odborností. Řeší § 230 Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů. Zajímavý je odst. 4 Náklady vynaložené na prohlubování kvalifikace je povinen hradit zaměstnavatel. Požaduje-li zaměstnanec, aby mohl absolvovat prohlubování kvalifikace ve finančně náročnější formě, může se na nákladech prohlubování kvalifikace podílet.
Ale tento případ to určitě není, protože našel co nejlevnější školení.