rady74

Má zaměstnavatel nárok mi nařídit dovolenou celou nebo část?

Doplňuji:
Mám domluveno dovolenou a nevím jestli se domluvíme se zaměstnavatelem­.děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Zaměstnavatel nařizuje (může nařídit) celou dovolenou – ale musí to být v souladu se Zákoníkem práce a, případně, s nějakým ´plánem čerpání dovolené´ (vypracovaným, např., ve spolupráci s odbory…).
A je obvyklé, že se přihlíží i k požadavkům zaměstnance/ů.
Doplňuji:
Je lépe si dovolenou domlouvat nejprve se zaměstnavatelem (aspoň obecně) a teprve poté s cestovkou či přáteli…
😉
Každopádně – pokud už jsi to udělal naopak, seznam se svým plánem zaměstnavatele co nejdříve – ať, třeba, neslíbí některému kolegovi ´kolizní´ termín.

Další odpovědi
Emefej

Má nárok nařídit čerpání celé dovolené, ale v souladu s oprávněnými zájmy zaměstnance.

brillant

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h4.aspx