Avatar uživatele
Registrovaný

Má zaměstnanec nárok na stravné i v roce 2011, pokud mu pracovní cesta znemožnila navštívit závodní jídelnu?

Pokud pracovní cesta trvala méně než 5 hodin, ale zaměstnanec se vrátil, až když už závodní jídelna nevydávala obědy. V roce 2010 to šlo, ale zajímalo by mě, zda se to v roce 2011 nezměnilo. Prosím, pokud víte i konkrétní paragraf, uveďte jej. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

podívejte se zde-zvýšilo se stravné

http://www.mm-ucetnictvi.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Netuším podle jakého předpisu vám zaměstnavatel proplácel STRAVNÉ za pracovní cesty kratší než 5 hod.

Ale umím si však představit, že vám zaměstnavatel poskytuje tzv. "příspěvky" na stravování v závodní jídelně, jejich poskytování se řídí zákonem o daních z příjmu.

Jak, ale zaměstnavatel postupuje, když nikoli vaší vinou nemůžete využít služeb závodní jídelny netuším..., to musí být upraveno v nějakém interním předpisu.

Já bych vám (na místě zaměstnavatele) v takovémto případě poskytnul stravenku, na kterou byste dostal příspěvek v obdobné výši jako u stravování ve vaší závodní jídelně s tím, že byste si za tuto stravenku mohl koupit oběd v běžné restauraci...

--------------

§ 24/2.j,4,druhá věta:
"Příspěvek na stravování lze uplatnit jako výdaj (náklad), pokud přítomnost zaměstnance v práci během této stanovené směny trvá aspoň 3 hodiny."

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast3. aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.