Má vulkanický prach – popel vliv na…

Má mrak popela z islandské sopky vliv na dýchací potíže? Jak to vnímáte?

-
16. dubna 2010 19:32
Oblak popela z islandské sopky, který se šíří napříč Evropou, už zasáhl Českou republiku. Nejvyšší koncentrace popela jsou podle meteorologů v severních Čechách, méně pak nad Prahou. Pražské letiště v Ruzyni je mimo provoz a všechna letadla musí zůstat na zemi.
-
Zprávy zajímá pouze uzavření letišť.

Nejlepší odpověď
kropitko

Někde jsem četla upozornění,že to má vliv především na lidi,kteří mají problémy s dýcháním,tzn­.astmatiky. Jinak na zdravé lidi,by to nemělo mít vliv.

Další odpovědi
ten který je

Myslím si že žádný velký vliv to mít nebude.Obyvatelé Islandu jsou přímo v epicentru a nosí roušky.Je tam tma a všude veliké nánosy popela ale zde si myslím nic nehrozí.To spíš zde hrozil cestujícím v pražském metru azbest který se uvolnoval při brždění souprav.

Michal

Jistě má,záleží,jak jste daleko od centra.