Reny

Má vliv znalec.posudek na prodej nemovitosti?

Ve znalec.posudku mám napsáno že, zdrojem teplé vody je elektr.bojler, vytápění je lokální,plynovými gamaty a plynový sporák.tak jsem se chtěla zeptat jestli to vše spadá do prodeje nemovitosti. Mám za to že kdy prodávám nemovitost, tak že co je uvnitř si mohu vyklidit.Děkuji

Nejlepší odpověď
elektrikář

Spotřebiče jsou zapsané jako stav nemovitosti v době konání posudku. Jistě na zápisu budete mít telefon na znalce nejlépe vám poradí on . Pak záleží na dohodě z kupcem. Třeba má lepší vybavení a to vaše by stejně vyházel. My jsme to co v našem domku nechal původní majitel museli zaplatit vymínil si to ve smlouvě o prodeji.

Další odpovědi
standa

Předmět koupě (nemovitost + případné movité věci) musí být nezaměnitelně popsán v kupní smlouvě.

Je obvyklé, že spolu s nemovitostí se prodávají/kupují i movité věci. Praxe je spíše taková, že na movité věci je sepsána samostatná kupní smlouva, i když jsou případy, kdy se do jedné kupní smlouvy zahrne jak nemovitost, tak i movité věci.

Ale tyto movité věci musí být sepsány buď přímo ve smlouvě nebo v nějaké příloze, na kterou smlouva odkazuje.

Umím si představit, že onou ´přílohou´ ke smlově může být i znalecký posudek, který kromě jiného obsahuje i výčet movitých věcí.