afro.minerva

Má vliv kastrace psa nebo feny na povahu?

Myslíte, že když nechám vykastrovat psa nebo fenu, tak to bude mít vliv na jeho nebo její povahu? U psa bych to pochopila, ale myslíte, že to platí i pro fenu?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Ano, má. Sama jsem měla doma fenku, ale když se zaběhla a po čase se nám narodily štěňátka, dali jsme ji vykastrovat. Její povaha se změnila a to dost. Nemůžu souhlasit s Deny555, protože když se Vám fena zaběhne a potom máte pět štěňat, nevíte co s nimi a nevíte jestli je potom dáte do správných rukou. Navíc vykastrování je „jistota“. ;o)

Další odpovědi
deny555

Má a velkou,kastraci bych doporučil jen v nejnutnějším případě tzn.nemoc nebo jiné závažné onemocnění,jinak ne,ne,ne…

lenina270

Nám veterinář řekl,že pokud nechceme vůbec štěnata,tak je prý kastrace pro čistokrevného psa lepší,než antikoncepce,prý se předejde zánětům mléčných žláz a podobně,necháme ji vykastrovat po prvním hárání-prý je to lepší i když jí prý budeme muset asi nějaký den udržet v klidu v bytě-přece jen-je to operace-tak si kdyžtak vezmu dovču

ncls55

nedal bych zvíře kastrovat má to na zvíře veliký vliv ikdyž se to nezdá

anetadela1

Řekla bych, že do jistý míry ano. Ale samozřejmě může být i výjimka. Fena je víc přítulnější, bázlivější, poslušnější. Ale jak říkám, asi to není pravidlo…

chucky

Ja jsem nechala meho pejska vykastrovat ze zdravotnich duvodu v 10 letech a tam uz zadna zmena v chovani neni. Jen kdyz nechate mladeho pejska vykastrovat, tak se povahove zmeni a snasi se i lepe s pejsky.

vecernice

Má to vliv a určitě.Někteří páníčkové to proto volí,aby změnili povahu pejska.

usteman

Má a je pravda, že docela velkou je potom taková krotká a „není sama sebou“. Určitě bych to neudělal pokud to není vyloženě nutné. I na fenu to má stejný vliv jako na psa.