karas

ma vedouci pravo me sledovat kamerami, a potom ty nahravky pouzit proti me

ochrana soukromi

Nejlepší odpověď
ladaadal

Pokud tě sleduje na pracovišti, tak samozřejmě má – kontroluje tvoji činnost pro něj, za kterou tě platí. Nesmí tě sledovat v šatně, toaletě a podobných místech, to bys musel mrknout do zákoníku práce nebo obč.zákoníku.

Další odpovědi
anonym

Tak toto jsem zažil také v některých firmách.Tam když jsi si stěžoval, že nestíháš normy, tak tě pozvali do kanceláře kde ukázali kolikrát jsi vstal od stolu (mašiny) a odešel na záchod.Zrovna tak když se někdo zastavil u tebe a povídali jste si.
Jooo dneska to je ještě horší než za komunistů.U nás máme kapitalismus třicátých let, kdy byli dělníci šikanováni za kdejaké zdržení od práce.Sice tenkrát nebyly kamery, ale zase mistři (respetive vedoucí toho daného úseku) více hlídali lidi.

marci1

Ošetřuje to Zákoník práce, paragraf 316 ( ve zdroji ).
Narušování soukromí je tedy nezákonné ve všech uvedených případech, pokud pro to nejsou závažné důvody spočívající v povaze činnosti zaměstnavatele. Přesnější pojmenování toho, co je zvláštní povaha činnosti zaměstnavatele, budou muset v budoucnu provést soudy.

Zdroj: http://www.dtes­t.cz/clanek-768/podnet-inspektoratu-prace-ve-veci-poruseni-povinnosti-zamestnavatele-nenarusovat-soukromi-zamestnance