Tizh19

Má váha vliv na to, jak rychle člověk běží?

Jestli člověk, který má 50 kg předběhne 70kilového člověka, pokud mají oba stejnou výšku a stejné procento svalů a tuků.
Slyšela jsem, že lidé, kteří míň váží, rychleji běží. Ale pokud někdo váží třeba 60, 70 kg a více, a jsou to hlavně svaly, tak proč by běžel pomaleji?

Odpovědi
Drap

Nelze stanovit jen podle váhy. V tomto případě záleží jakou má svalovou hmotu, jak je trénovaný a jaká je fyzická kondice.

anonym

Jestliže budou mít stejné % tuků a svalů (…) a budou stejně trénovaní a ve stejné kondici, poběží stejně rychle (+/-)…
😉
Ta fáma,kterou jsi slyšela, zřejmě vychází z toho, že trénovaní běžci jsou spíše subtilních postav – třeba vůči vzpěračům.
😉
Ale jinak se koukni – třeba, na momentálně ´nejrychlejšího´ sprintera – Usain Bolt rozhodně není žádný ´drobeček´.

mosoj

Při běhu spíš záleží na délce nohou, ale svaly hrajou také roli. Při těchto vahách typuji vítěze 70 kg. Týká se kratších běhů.
Na dlouhých a velmi dlouhých mají výhodu ti lehčí.
Takže jak vidíš tak snadno to zjednodušit nelze.

Lamalam

Podívej se na špičkové sprintery, žádný 50 kg mezi nimi není, všichni jsou to svalnatí borci přes 70 kg. Hubeńouři běhají většinou dlouhé tratě.