Má v domácnosti nějaké uplatnění čárový kód a jeho čtečka ?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, mamka si tak označuje zavařeniny.
Doplňuji:
Pochopitelně samotná čtečka nestačí, musí k tomu být i tiskárna štítků a příslušný SW.

Další odpovědi
gecco

Jistě – pokud provoz domácnosti (nebo její části) řídíš pomocí IS…
😉
V praxi si neumím účelnost EAN a čtečky v domácnosti představit.

Emefej

Kolega má pomocí čárových kódů označenou sbírku minerálů.

dědapetr

Myslím že žádný.Jedině pro kontrolu nákupů,které přineseš domů.

Doplňuji:
Pokud nechceš podnikat ( na zboží které budeš prodávat).

lexx

nemá…potraviny si označuji fixkou, stačí

gecco

Lamalam – fakt??
😉

Lamalam

Jasně že jo. Máma má zavařování čehokoliv jako své životní hobby.Celý systém, tj. čtečku, tiskárnu Zebra TLP se SW jsme ji před pár lety dávali pod stromeček.

Lamalam

Funguje to jednoduše. V programu (z hlavy nevím jak se jmenuje) si můžeš vyplnit až 8 položek. Vytiskneš samolepící štítek a je to. Když to načteš, ve stejném programu, ale v jiném okně se ti všechny zadané údaje objeví. Program má i vlastní DB nad kterou se dají provádět různé kejkle, různě filtrovat a třídit.

Lamalam

Abych to ještě upřesnila, nejedná se primárně o program na zavařeniny, ale na evidenci a správu čehokoliv. V práci obdobný systém používáme k evidenci vzorků v laborce, to je ale specializovaný a dost drahý soft od Simaticu.

gecco

Jasně…
Chvilku jsem se teď zaobíral myšlenkou, že si to pořídím taky – ale aby systém opravdu fungoval, předpokládá i pečlivost (´odepisování skladových zásob´, například) – a s tím bych u sebe asi ´narazil´…
😉

jáára

Eště přidat appku pro android a WP s integrovanou čtečkou… bude to dokonalé.

https://www.kic­kstarter.com/star­t?ref=learn_top

gecco

😉
Pěkné – já se dostal jen k tisku štítků, aby byl popis zavařenin čitelný…
😉

dědapetr

Aji mě.

Luxx

to by mě taky zajímalo.. :)