Avatar uživatele
Illines

Ma v dnesnim svete,vahu

Pravda vitezi? S usmevem odpovim- lez jako vez,na tom se dnesni deni neda stavet.Krabiccka sirek spadla s jmenem -LHAR.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, jendahun, poa.li, hanny 2, anonym, anonym, Kohut57 před 4425 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Bohužel,mnohdy to tak není,ale mezi slušnými lidmi to snad ještě funguje.......

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Illines, jaké hodnoty budou mít v životě váhu, když to budeme vzdávat předem a přijmeme jako jediné dogma to, že lež má větší právo na svou existenci než slušnost a pravda?
Pokud nebudeme umět pravdu hájit a nebudeme se za ni umět postavit, tak si nezasloužíme, aby měla nějakou váhu pro náš život.
Utopie? Naivita? Možná oboje. Nepatřím ale k lidem, kterým je jedno, kam směřuje dnešní svět.
Havel byl snílek. Kolik lidí ale přinutil přemýšlet o pravdě a lásce? A kolik nad lží a nenávistí?
Něco do sebe to mělo,ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kohut57

Pravda je velmi subjektivní , podoby lásky jsou různorodé. Svět a život není černobílý a tak jsem stále častěji postaven před situaci, kterou musím řešit jinak, než jsem přesvědčen, buď abych přežil nebo obětoval bitvu pro celkové vítězství. Očko, nejhorší je , když jsou pravda a láska diskreditovány proklamátory. A to se v přemíře stalo u Havla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

O co méně je pravdy kolem nás, o to má větší váhu, řekl bych… Lhář sám sobě podráží nohy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Slovní spojení Pravda vítězí je původně biblický citát z třetí a čtvrté knihy Ezdrášovy a ve svém výkladu Desatera je použil a proslavil u nás mistr Jan Hus – jako zákaz křivého svědectví proti bližnímu. Měl požadavek, aby se svědectví opíralo o Písmo a o spolehlivé poznání skutečnosti, ne o množství svědků potřebně neinformovaných.
Jen takové náležité svědectví se zakládá na pravdě, která „na věky přemáhá, ač na čas poražena bývá“ (Husův Výklad Desatera, Budyšínský rukopis).
K tomuto výroku se hlásila česká reformace, obnovený stát Čechů a Slováků po první světové válce v čele s TGM.
Při a po „sametové revoluci“ se k němu, trochu upravenému, vrátila naše nová, „demokratická“ republika.
V podání Havla a v současnoti je to už ale podle mne totální zdiskreditování původního významu a čiré pokrytectví…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kohut57

Očko, může mluvit o partnerské lásce někdo, kdo je promiskuitní? O lásce k lidem někdo, kdo je elitář, člen Římského klubu? O spravedlnosti, někdo, kdo cíleně podvádí , klame a využívá důvěru okolí?O pravdě a lásce někdo, kdo je z podstaty sobecký, zlý, despotický, arogantní a ještě ke všemu hloupý? Jak jsem na to přišel? Dokumenty, autorská tvorba, prohlášení některých chartistů, vězňů, bezpočet mediálních záznamů. Jsem zvědav , co jednou bude napsáno v učebnicích. I když dějepis je vždy dobová propaganda.

před 4424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Illines

Ocko,ve vsi vaznosti k tobe,co je pravda,kdyz uhne a da na jiny?

před 4424 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek