AnnMary

Má v dnešní době smysl kupovat si foťák na kinofilm? A je možnost „dostat“ tyto fotky do PC?

Doplňuji:
tom004: Můžete mi prosím poslat odkaz na „ten“ adaptér?:) Děkuji:)

Nejlepší odpověď
ReHu

Určitě ano, záleží na tom, co a jak chceš fotit.
Pro běžné focení z dovolených je ale asi vhodnější digi.
Kamarád dělá fotku ve fotce. třeba postavu a na pozadí strom apod. A to fotí právě na kinofilm.
Do PC je dostaneš pouze naskenováním.

Další odpovědi
Drap

Kinofilm se používá už poměrně málo. Fotky do PC by jste dostala pouze že hotové fotky naskenujete a potom uložíte do PC.

tom004

Souhlasím s ReHu.Profíci,a nejenom oni,používají zcela běžně fotoaparáty na kinofilm,a na velký formát.Fotka ve fotce (dvojexpozice),se s digi udělat nedá.A převést kinofilm,nebo diapozitiv do PC,není žádný problém.Stačí použít,některý z adaptérů.
A pro smazkaa23,klasické fotoaparáty se běžně prodávají,a možná ještě dlouho budou.
Doplňuji:
Používám tento,a jdem spokojen.Ale dají se vybrat i jiné typy skenerů.

http://www.nej-ceny.cz/330901/s­kener-usb-pro-filmy-diapozitivy-sd-ctecka-konig.html

baghira

Foťák na kinofilm v současné době nemá smysl – snad jen pro specialisty pro konkrétní účel.
Papírové fotky lze dostat do PC oskenováním, film také oskenováním nebo v nouzi třeba i ofocením promítnuté předlohy.
tom004: dvojexpozici (a cokoliv jiného) samozřejmě s digi uděláš, a mnohem líp než s filmem – kombinací dvou snímků v PC.

smazkaa23

v žádném případě bych si dnes už takový foťák nekupovala. je lepší si trošku připlatit za digitální a je to lepší kvalita a můžeš je v pohodě dostat do pc
Doplňuji:
a hlavně vůbec není jisté jestli takový foťák ještě seženete

anonym

přes skener jedině,ale kinofilm je pro fajnšmejkry a lidi co nechcou furt fotit digitálně

Terryle

Neodpustím si připomínku:

smazka23:

Kvalita fotky z digitálů NENÍ lepší a ještě jen tak nebude. Digitál je omezenej – zabere jen určitý detaily a přes určitou hranici fotku prostě nezvětšíš, rozpadne se na pixely.
Kdežto dobře nafocenou fotku dobrým foťákem na dobrej film můžeš zvětšovat téměř do zblbnutí. Určitě z ní dostaneš víc než z digitální.

baghira

Ale kvalita fotky není o tom, kolik detailů z ní dokážeš dostat a jak moc ji můžeš zvětšit, ale jakým dojmem zapůsobí na diváka. A v tom není digitál nijak omezený.

Terryle

Jasně, to je samozřejmé. Ale kdyby se to bralo jen takhle, tak potom vůbec nemá smysl rozlišovat digitál / analog. Působivou fotku můžeš udělat i krabičkou s dírkou. A každopádně, pokud se ti povede dobrá působivá fotka, tak je určitě lepší mít ji v co nejkvalitnějším provedení – neomezuje při dalším zpracování.