Má v dnešní době ještě nutnost při návrhu webu myslet na uživatele co mají 1024×768 rozlišení ?

Nejlepší odpověď
Terryle

řekla bych, že jo – pomyslete na ty nebohý oběti trendů a miniaturizace s netbookama…

Další odpovědi
Hykam

Určitě myslím, že monitorů s tímto rozlišením je ještě spousta. Navíc se ani nedoporučuj navrhovat stránky moc široké z důvodu špatné čitelnosti textu v dlouhých řádcích.
Samozřejmě také záleží kolika sloupcový layout budete na stránkách mít.

Například tyto stránky (Odpovědi.cz) jsou navrhnuty také na toto rozlišení.

led

Dobrý návrhár webu myslí na všetkých potenciálny uživateľov. Ešte stále sa používajú rozlíšenia dokonca aj 800×600 (videla som minulý rok v Nemecku). Veľa minizariadení pracuje v tomto rozlíšení. To isté platí aj pri rôznych efektov, treba si uvedomiť, pre aký okruh užívateľov to má byť.
Zlaté pravidlo:
1 -Ak ma nevidia-nemám zákazníkov-nemám obchod
2 -Spokojní povedia ďalej, nespokojní odídu a tiež povedia