Má úřednice na Úřadě práce podepsánu něco jako „hmotnou odpovědnost“ ?

Třeba nenabídne někomu práci nebo mu o ní neřekla včas, v důsledku toho nebyl uchazeč vzat do výběrového řízení nebo prostě nebyl zaměstnán z jiného důvodu a je dál v evidenci Úřadu práce platí se za něj pojištění 1080 Kč, popř. má ještě podporu.

Proč to stát po těch úřednicích nevymáhá stejně tvrdě jako řetězce manka po pokladních ?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to je velmi zvláštní dotaz. Vy jste na Úřadě práce asi krátkou dobu. Neznám lidi, kterým ÚP sehnal místo. Kdo si práci zajistil, zajistil si ji jinou cestou. Zažila jsem obíhání podle nabídek tohoto úřadu – vždycky už bylo pozdě a potenciální zaměstnavatel zapomněl jenom nahlásit, že místo už je obsazené.
Co byste chtěl po úřednicích, které vykonávají jen svou práci a musí být zřejmě dost deprimované z toho, jak je ta práce neefektivní?

Další odpovědi
Drap

Úřad práce neni od toho aby sháněl práci, ten vláda zřídila pro to, aby evidoval nezaměstnané. Jestli čekáš, že ti tam seženou práci, tak to ještě několik let zřejmě budeš čekat.

mosoj

Je třeba si přečíst co se skrývá pod pojmem hmotná zodpovědnost a pod zodpovědností pracovníka za škody způsobené při výkonu zaměstnání. Otázka tak jak byla položena nedává smysl.