fake

Má učitelka právo zabavovat osobní věci?

Má právo zabavit mobil,mp3 atd.na více než do konce vyčování?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… a máš ty právo při vyučování si s tím hrát či to používat? … než začneš někoho kritizovat a hledat na něm chyby, začni u sebe … svoje povinnosti to nezná, ale práva ano … za nás by to bylo do konce roku a ještě pěknej pohlavek …

Další odpovědi
Smode

Na to právo samozřejmě NEMÁ bez ohledu na to co říkají ostatní. Využívá pouze tvé nevědomosti a předpokládá že to prostě nevíš (proto se ptáš). A nenech se zastrašit kýmkoliv starším který „má zaručeně pravdu“ – tito byli ve školním věku stejní jako ty až na to že místo mobilů používali „psaníčka“ a místo mp3 si třeba kreslili pod lavicí!

Dodatek: Nevím sice kolik ti je ale počítej s tím že i nadále se tě budou snažit oblafnout a vždy ti znovu vykládat všechno co nesmíš ale pokud se zeptáš na to co můžeš budou mlžit, lhát a podvádět. Aneb tvoje paní učitelka má zcela jistě plná ústa řečí co by se mělo dělat ale sama pravidla porušuje :))) to ti došlo?

iceT

Ve filmu Bota jménem Melichar jistá učitelka zabavovala jedné žákyni knihy, které si v hodině četla a to až do konce školního roku. Zabavování osobních věcí má nastavené každá škola jinak, tak by sis to měl zjistit.
Já souhlasím s Merkurionem, mobil nemá na hodině co dělat a i s tím, že svoje práva znáte, ale že máte i povinnosti, to je vám celkem u …
Taky si myslím, že pokud se k učitelům budou žáci chovat jak hovada, učitelé se tak budou chovat k nim-například jen tím zabavováním věcí, protože jinak na vás nemůžou.

Podle toho, co jsem se dočetla, tak školní řád nakazuje do školy mobily nenosit, a mě by celkem zajímalo, co by se dělo, kdyby se třeba několika studentům mobily ztratily, jak by se k tomu problému postavila škola?

cukrar

Zabavovat věci může pouze osoba dle práva, třeba policie, soudní exekutoři a podobně. Učitelka určitě nikoliv.

Drap

Pokud školní řád nedovoluje během vyučování používat mobil, což zřejmě neumožňuje, tak na to učitelka právo má

Emefej

Pokud školní řád povoluje používání telefonů a přehrávačů během vyučování, tak právo zabavovat tyto pomůcky nemá.

Pokoslav

Učitel na to právo teoreticky má jelikož ho potom může předat rodičům a řeknu ti v hodině nebuď na mobilu když už buď na něm o přestávkách…

Marek ŠINDEL

Může učitelka zabavit osobní věc(např. mob) na seznamovacím kurzu?