Katusa

Má učitel právo zakázat žákům na ZŠ nosit oblečení s lebkami a podobnými motivy?

Nejlepší odpověď
chudst

Na to me docela zajima odpoved. Ve skolnim radu vetsinou stoji: „Zak ma chodit do skoly slusne oblecen a upraven.“ Ale co to znamena? To se pro kazdeho cloveka lisi. Jsou proste slusne mikiny, kde je vyzobrazena na zadech lebka a dokonce obcas takovym zpusobem, ze se mi to libi (osobne zadnou nemam). Ale pak jsou ti extremisti (ano, i v malem provedeni u deti – nechapu, jak to mohou rodice tolerovat), kteri to nosi porad a vsude a doplnuji tomu i svuj zjev i chovani.

Abych odpovedel na vasi otazku, chtelo by to znat presne zneni skolniho radu. V pripade, ze je takove, jako jsem psal ja, pak vy proti tomu samozrejme nic nezmuzete – vasi rodice se musi obratit na daneho ucitele ci reditele v pripade, ze s tim nesouhlasi. Jestlize reditel rekne, ze pres to nejede vlak, zadne obleceni s lebkami deti do skoly nosit nesmi (coz bych chapal take, protoze delat vyjimky je nerealne), pak jednoduse uz asi nezbude nic jineho, nez to resit pres treti instanci. Ale coby „normalni“ clovek bych to v tomto pripade nijak nehrotil a podridil se.

Další odpovědi
Drap

Určitě máte školní řád, a tam bude jistě i zmínka o tom, jak máte chodit do školy oblékaní. Určitě má právo na to , aby zakázal nosit nevhodné oblečení.

anonym

Nabízejí se jako veselá razítka i pro děti!Ovšem,já bych svým děrem vysvětlila,že je oblečení do školy a mimo školu.Myslím si,že už děti by se měly učit,jaké oblečení si obléci pro danou příležitost.Kdybych ale kantorem byla já,nevadilo by mi to.Viděla jsem i děti v kočárku se šátky s lebkami na hlavičkách.

Zdroj: http://www.ve­selarazitka.cz/ve­selarazitka/eshop/0/0­/5/267-Lebka

anonym

níže sem dal odkaz na mikinu, na kterou by snad nic nikdo neřekl, maximálně by se trošku zasmál.

U nás se to náhodou řeší tak, že sem měl na klíčence propagování technického konopí, neboť si myslím, že je to daleko lešpí než bavlna, vytáhl sem klíče, abych si otevřel skříňku a už sem nikdy nic nemohl donést do školy, protože to viděla učitelka a že příště půjdu za to k ředitelce, ale že cikán z druhé třídy jen tak v bílém nátělníků s „hulícím černochem a nápisem sex , drogs are live“ se procházel o přestávkách po chodbě, na to nikdo nic neřeknul.

ale zpět k otázce, zám učitel na to nemá právo, ale má na to právo školní řád a ten mluví dost nejasně, takže učitel klidně může něco říct v zimě i na zasněženou bundu.

Zdroj: http://www.eshop­hiphop.cz/kos­tlivec-panska-mikina-5646.html

Valky

Nejsme za totáče, aby někdo zakazoval, co se smí a nesmí nosit. Je ovšem oblečení, které by se do školy nosit nemělo… Myslím si, že tričko s lebkou takový problém není, ale pokud tam má někdo nějakou „nahotinu“, krev nebo něco hanlivého, do školy by se to nosit nemělo… ;)

led

Priamo zakázať, ak je oblečenie čisté, neroztrhané, bez nevhodných poburujúcich textov a obrázkov, asi nemôže. Môže doporučiť.
Z mojej praxe:
Nerobila som si s tým starosti. Keď mi to niektorí žiaci (chlapci) urobili (oblečenie, vlasy, čierno maľované nechty…), tvárila som sa, akoby som nič nevidela a nasledujúcu hodinu (v ten istý deň) som prerušila učenie a urobila exkurziu módou v histórii ľudstva cez obrázky, video. Keď videli, že vlastne nič nového nerobia a vlastne ich test mojich nervov nevyšiel, na druhý deň už došli normálne ustrojení. :)
Niekedy stačí trochu smiechu…
Po maturite sme na to spomínali so smiechom.