Rošťák8

Má učitel právo dát ze ctvrtletni práce žakovi co chybel protože byl nemocný a má potvrzení od doktora pětku za váhu 10?

Má učitel právo dát ze ctvrtletni práce žakovi co chybel protože byl nemocný a má potvrzení od doktora pětku za váhu deset..?

Nejlepší odpověď
annas

Stylizace otázky je nejasná… od doktora pětku za váhu 10?

Nedá se odpovědět, je třeba znát i vyjádření učitele, kdy vám práci zadal, zda jste o ní věděl, jak dlouho jste byl nemocný atd. Druhá sktuečnost je ta, že se máte pravidelně připravovat do vyučování, i když třeba vaše choroba mohla být závažná, že jste učení nezvládl.

V případě domněnky, že učitel chyboval,, vaši rodiče (pokud jste nezletilý) se mohou obrátit na ředitele a požádat o přezkoušení.

Další odpovědi
huxa

Jestliže žák o tomto věděl a práci nedělal, může, jinak ovšem se dotyčný může obrátit na vedení školy s tím, že to nevěděl a učitel mu nedal ani příležitost tuto známku změnit.

Filip006

Pokud-li to myslíš tak že si chyběl a čtvrtletní práce ses neúčastnil tak v žádném případě, ale pokud tak, že si chyběl před a přišel si na čtvrtletní práci, tak záleží na tom zda-li si o ní věděl pokud ne, tak ti také nemá právo udělit známku, jelikož čtvrtletní práce se mají hlásit předem a už vůbec ne měnit váhu známky oproti ostatním žákům.