zeeue

Má tzv. xenomorf oči? Jestli ne, jak se orientuje v prostoru?

Xenomorf = fiktivní postava – mimozemský parazitický druh z filmů např. Vetřelec, Vetřelec vs. Predátor, atd… někdy nazývaný též „Alien“

obrázek xenomorfa:
http://3.bp.blog­spot.com/-0eq3IRp_kbo/Teb9ZC­LCHNI/AAAAAAA­A4zw/MbwpVZC6E­Oc/s400/aliens-xenomorph-615.jpg
Doplňuji:
Ano, nakonec jsem to našla na nějakém webu psaném v angličtině – pan Questman má skutečně pravdu – oči nemá a orientuje se díky zcela jinému (nám neznámému) smyslu. Velmi zajímavé a pro mne naprosto nepředstavitelné :)
A pro pana MK… vy jste se zase neskutečně sekl (v poslední části vaší odpovědi) :) Nekoukám se na něj, abych se bála …nekoukám na něj totiž vůbec – žádný z Vetřelcových filmů jsem neviděla :) Nekoukám na horory, dokonce nemám TV :D Anatomie xenomorfa mě zajímala čistě z profesionálního hlediska – velice se mi líbí jeho design – jsem grafik ;) Když jsem ho chtěla nakreslit, nebyla jsem si jistá jeho očima – a pak už to byla spíše zvědavost :)

Nejlepší odpověď
MK44

To je vcelku známá věc. Když se vetřelec rodil, tedy nikoli v hrudníku, ale v hlavách autorů, chtělo se po něm, aby vypadal co nejstrašněji. Jenže s žádným správně zlým, nelidským a příšerným pohledem nebyl režisér spokojen. Bodejť by byl – v dnešní záplavě různých filmových oblud. Konkurence je těžká. A diváci otupělí. Až někoho napadlo udělat ho úplně bez očí. A byl na světě. Tedy na filmovém. Doufejme, že ne jen zatím. A jak se orientuje nemáte vědět. Byl by méně záhadný a nevyzpytatelný a Vy byste se málo bála. A bát se je přece důvod, proč na něj koukáte, že? 🙂

Doplňuji:
Tak se na nějaký ten film s vetřelcem podívejte. Uvidíte, že se Vám ten design ‚líbit‘ přestane. Je brrrr. A vůbec, jako grafic koukejte kreslit něco hezčího … 😉

Další odpovědi
Questman

Nemá.
Jinými smysly, podle filmu se dá soudit, že nejspíše čichem ale jelikož je to mimozemský organismus, může to být i nám zcela neznámý smysl :)