Pokročilý

Má tzv. xenomorf oči? Jestli ne, jak se orientuje v prostoru?

Xenomorf = fiktivní postava - mimozemský parazitický druh z filmů např. Vetřelec, Vetřelec vs. Predátor, atd... někdy nazývaný též "Alien"

obrázek xenomorfa:
http://3.bp.blogspot.com/…
Doplňuji:
Ano, nakonec jsem to našla na nějakém webu psaném v angličtině - pan Questman má skutečně pravdu - oči nemá a orientuje se díky zcela jinému (nám neznámému) smyslu. Velmi zajímavé a pro mne naprosto nepředstavitelné :)
A pro pana MK... vy jste se zase neskutečně sekl (v poslední části vaší odpovědi) :) Nekoukám se na něj, abych se bála ...nekoukám na něj totiž vůbec - žádný z Vetřelcových filmů jsem neviděla :) Nekoukám na horory, dokonce nemám TV :D Anatomie xenomorfa mě zajímala čistě z profesionálního hlediska - velice se mi líbí jeho design - jsem grafik ;) Když jsem ho chtěla nakreslit, nebyla jsem si jistá jeho očima - a pak už to byla spíše zvědavost :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

To je vcelku známá věc. Když se vetřelec rodil, tedy nikoli v hrudníku, ale v hlavách autorů, chtělo se po něm, aby vypadal co nejstrašněji. Jenže s žádným správně zlým, nelidským a příšerným pohledem nebyl režisér spokojen. Bodejť by byl - v dnešní záplavě různých filmových oblud. Konkurence je těžká. A diváci otupělí. Až někoho napadlo udělat ho úplně bez očí. A byl na světě. Tedy na filmovém. Doufejme, že ne jen zatím. A jak se orientuje nemáte vědět. Byl by méně záhadný a nevyzpytatelný a Vy byste se málo bála. A bát se je přece důvod, proč na něj koukáte, že? :-)

Doplňuji:
Tak se na nějaký ten film s vetřelcem podívejte. Uvidíte, že se Vám ten design 'líbit' přestane. Je brrrr. A vůbec, jako grafic koukejte kreslit něco hezčího ... ;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Nemá.
Jinými smysly, podle filmu se dá soudit, že nejspíše čichem ale jelikož je to mimozemský organismus, může to být i nám zcela neznámý smysl :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 584
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.