Bronzový

Má TV Nova jazykového korektora?

Koukám na zprávy a vidím: odměna exekutorovY...
Doplňuji:
ocko: omlouvám se, nechtěl jsem ti ukrást otázku :)
zzzzz: dysortografie? Děkuju za rozšíření obzorů, tohle jsem vůbec neznal.
barbakan: koukám pravidelně na zprávy na ČT1 a pak na Nově. Zvlášť Nova mě poslední dobou baví čím dál víc. Občas se neudržím a plácám se do čela, co to zase vymysleli :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

šéfuje jim dyslektik, dysgrafik a dysortografik :-)
Doplňuji:
Dysortografie je porucha gramatiky, také ji mám, spoléhám na červené podtrhnutí.
exekutorovy - nic se nepodtrhlo!!!

V TV je to ale ostuda :-))))

Další odpovědi:

Zlatý

To máš z toho, že koukáš na Novu!

Stříbrný

Co všichni máte proti tvaru exekutorovy?
Např.:
Odměna exekutorovy dcery byla vyšší
než odměna samotnému exekutorovi ...

(Novu jsem neviděla, reaguji jenom na tvar slova.)

Teď jsem začala psát podobnou otázku. Také jsem zírala a nechápala, jak je toto vůbec možné.
Doplňuji:
Hamone, necítím se být okradená, ale předběhnutá. Asi budu muset něco udělat s fyzičkou.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

zzzzz: Wordovský apod. korektor ti samozřejmě "exekutorovy" nepodtrhne, protože jde o korektní tvar viz odpověď ivzez, ty korektory jsou totiž hloupé a nedělají rozbor větný, aby pochopily, že ve větě "odměna exekutorovI činí 2000 Kč" musí být i měkké. Korektor to jen porovnává se svou databází.

anonym

Ad ivzez - proti tvaru exekutorovi či exekutorovy nemá nikdo z nás ani "ťuk". Zprávy na Nově jsi neviděla a garantuji ti, že kdybys viděla, divila by ses takové hrubce také. Proto mne tvá kritická poznámka překvapuje.
Ono to byly správně ve věci exekuce uvedené "poplatky advokátovi" ( 3.pád) nikoliv poplatky advokátovy (ty ať si pan advokát strčí kam mu libo, jsou jeho a mne to nezajímá).

anonym

Tak jsem to taky nebrala. Jenom mne pobavilo, že stejná hrubka nevytočila jenom mne. Tady to není o tom, co si kdo "nárokuje", ale kdo je rychlejší. A to jsi byl Ty.
Dluh byl 6000,-
Poplatky "advokátovy" byly něco přes 10 tisíc. (A já na to koukala jako Alenka v říši divů. Částka mi v paměti neutkvěla, ale to ypsilon na dlouho.)
Potom tam byly ještě náklady exekuce a soudní rozhodnutí. Bratru drobnost za necelých 23 tisíc.

Bronzový

Hamon

ocko: než já Tě příště předběhnu, Ty mě určitě něčím doběhneš ;)

Bronzový

Hamon

zzzzz: je to jasné, korektora dělá Nově Microsoft Office Word :)

Bronzový

Hamon

ivzez: bylo to ve výčtu nákladů exekuce. Takže např. položka jedna - odměna exekutorovy ve výši 1000 Kč (částku plácám, nepamatuju si).

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.