Hamon

Má TV Nova jazykového korektora?

Koukám na zprávy a vidím: odměna exekutorovY…
Doplňuji:
ocko: omlouvám se, nechtěl jsem ti ukrást otázku :)
zzzzz: dysortografie? Děkuju za rozšíření obzorů, tohle jsem vůbec neznal.
barbakan: koukám pravidelně na zprávy na ČT1 a pak na Nově. Zvlášť Nova mě poslední dobou baví čím dál víc. Občas se neudržím a plácám se do čela, co to zase vymysleli :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

šéfuje jim dyslektik, dysgrafik a dysortografik 🙂
Doplňuji:
Dysortografie je porucha gramatiky, také ji mám, spoléhám na červené podtrhnutí.
exekutorovy – nic se nepodtrhlo!!!

V TV je to ale ostuda 🙂

Další odpovědi
anonym

To máš z toho, že koukáš na Novu!

ivzez

Co všichni máte proti tvaru exekutorovy?
Např.:
Odměna exekutorovy dcery byla vyšší
než odměna samotnému exekutorovi …

(Novu jsem neviděla, reaguji jenom na tvar slova.)

anonym

Teď jsem začala psát podobnou otázku. Také jsem zírala a nechápala, jak je toto vůbec možné.
Doplňuji:
Hamone, necítím se být okradená, ale předběhnutá. Asi budu muset něco udělat s fyzičkou.

cochee

zzzzz: Wordovský apod. korektor ti samozřejmě „exekutorovy“ nepodtrhne, protože jde o korektní tvar viz odpověď ivzez, ty korektory jsou totiž hloupé a nedělají rozbor větný, aby pochopily, že ve větě „odměna exekutorovI činí 2000 Kč“ musí být i měkké. Korektor to jen porovnává se svou databází.

anonym

Ad ivzez – proti tvaru exekutorovi či exekutorovy nemá nikdo z nás ani „ťuk“. Zprávy na Nově jsi neviděla a garantuji ti, že kdybys viděla, divila by ses takové hrubce také. Proto mne tvá kritická poznámka překvapuje.
Ono to byly správně ve věci exekuce uvedené „poplatky advokátovi“ ( 3.pád) nikoliv poplatky advokátovy (ty ať si pan advokát strčí kam mu libo, jsou jeho a mne to nezajímá).

anonym

Tak jsem to taky nebrala. Jenom mne pobavilo, že stejná hrubka nevytočila jenom mne. Tady to není o tom, co si kdo „nárokuje“, ale kdo je rychlejší. A to jsi byl Ty.
Dluh byl 6000,–
Poplatky „advokátovy“ byly něco přes 10 tisíc. (A já na to koukala jako Alenka v říši divů. Částka mi v paměti neutkvěla, ale to ypsilon na dlouho.)
Potom tam byly ještě náklady exekuce a soudní rozhodnutí. Bratru drobnost za necelých 23 tisíc.

Hamon

ocko: než já Tě příště předběhnu, Ty mě určitě něčím doběhneš ;)

Hamon

zzzzz: je to jasné, korektora dělá Nově Microsoft Office Word :)

Hamon

ivzez: bylo to ve výčtu nákladů exekuce. Takže např. položka jedna – odměna exekutorovy ve výši 1000 Kč (částku plácám, nepamatuju si).