Má turbo vliv na spotřebu ?

Odpovědi:

Zlatý

Já bych řekla, že jo, před lety jsem měla 2 stejné auta, jedno 1,8D to žralo 5 litrů a druhé 1,8TD, to žralo 6 litrů, turbo v podstatě vhání vzduch, ale já jsem vždy měla u auta s turbem větší spotřebu, možná to bylo tím, že bylo podstatně silnější a člověk to víc rozjížděl, než líným deaselem bez turba.

Stříbrný

ano.Ovšem dost záleží na typu motoru.Ty starší budou brát více a novější trochu méně než ty staré.
Doplňuji:
venkovane,víš že to moc není pravda s tím tatrováckým motorem. To že to je chlazený vzduchem nebo vodou je jedno,ale spotřebu to má stejně vyšší.Hele mám 2 tatry 815 8x8 VVN obě s úplně stejným motorem,akorát u jednoho jsou přidaná 2 turba.Ta 1 žere cca 45 po silnici,ta druhá 60 po silnici a obě prázdný.kdysi jsem to zkoušel. Takže to,že atmosférák žere míń při stejném výkonu moc pravda není,žere míň ale bez turba.

Zlatý

Jistě - do spalovacího prostoru vhání vzduch pod větším tlakem, takže je tam víc kyslíku a tedy palivo lépe shoří. Při stejném objemu motoru, stejné spotřebě = větší výkon. A nebo při stejném výkonu s atmosférickým motorem menší spotřeba.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.