bolak

Má tu někdo zkušenosti s výrobou vlastního mýdla?

Na internetu je plno návodů, ale nerad bych se při tom otrávil..

Nejlepší odpověď
Drap

Před léty jsem několikrát mýdlo vařil z domácích surovin. Pro děti jsme v ničem jiném neprali. Recept bych možní ještě někde našel.

Další odpovědi
briketka10

tohle je pěkný hele :
http://www.tchi­boblog.cz/doma­ci-mydla-podle-minty-finty/?utm_sou­rce=google&ut­m_medium=sear­ch&utm_campaig­n=DomaciMydla&ut­m_content=KRE­ATIVITA-SEARCH_jak_vy­robit_domaci_my­dlo

gecco

Babička si mýdlo vařívala – ale už je to dáávno…
Ale poměrně slušný mi připadá tento recept – http://utrili­lii.blogspot.cz/2013/05/­vyroba-mydla-aneb-expresni-navod-na-to.html .
😉
Mimochodem – neotrávíš se, maximálně tě poleptá nedostatečně zreagovaný louh…
😉

suaeda

Na vesnicích se dříve běžně mýdlo vyrábělo. Viděl jsem jak jej připravovala moje babička z louhu a vepřového sádla. Výsledný výrobek měl podobnou kvalitu jako mýdlo s jelenem (tj. spíše na praní prádla).

Emefej

Ano, zkušenosti mám. Na chemické průmyslovce byla výroba mýdla jednou z laboratorních ú­loh.

bolak

Drap: tak ho sem pak přidej, dik

briketka10

zakládáš živnost ?

bolak

néé :) chci to jen vyzkoušet

setapouch

„A bude to mýdlo?“
„Ví Bůh…“

Saturnin :D