Má trolejbus autobaterii?

Zajímalo by mě, jestli má trolejbus autobaterii. Teoreticky by ji potřebovat nemusel, když je vlastně stále připojen k trolejím. Jak to je?

Nejlepší odpověď
mj81

Jako držitel průkazu způsobilosti k řízení trolejbusu si dovolím prohlásit, že trolejbus samozřejmě baterii má, a to na 24 V. Trolejbus se startuje tak, že zapnu odpojovač baterie, přepnu vypínač slaboproudu do polohy zapnuto (ekvivalent – klíček v autě do první polohy), pak zapnu tzv. „automat“ – trolejbus se „nastartuje“ a začne odebírat proud z troleje. Kdyby trolejbus baterii neměl, po spadnutí sběračů bych nedokázal ani otevřít dveře tlačítkem, abych se dostal ven.

Další odpovědi
GangstaHelper

Ano, baterii má, stejně jako tramvaj… Například, vypadne li proud, musí jim fungovat základní věci jako světla, aby je auta nesrazila v noci. U novějších taky musí stále běžet palubní počítač…

Jakub

Protože trolejbus nemá spalovací motor, a tím pádem nepotřebuje startér, nemá ani autobaterii. Jedině, že by byl vybaven pomocným motorem .
Doplňuji:
Autobaterie je název pro speciální akumulátor ,nejčastěji olověný. Jako záložní zdroj pro udržení palubního počítače nebo pro poziční světla lze použít záložní zdroj i jiný, např NiFe, NiMH, LiIon , Li Pol. Proto se divím, že někdo si nesprávně vysvětlil otázku a dal mi palec dolů. Otázka zněla jestli má trolejbus autobaterii. Skutečně ji má?

cukrar

trolejbus si (někdy) táhne za sebou agregát a zajede i mimo troleje. Viz: Hradec Králové.