Kris

Má to cenu přestat kouřit cigarety dva měsíce před porodem?Známa prosí o radu a Váš názor.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Myslím, že plod už je tak nadopovaný, že je to už jedno …pokud nepřestala hned na začátku těhotenství . Ale když přestane ,aspoň nebude pak čoudit miminku pod nos až bude vyrůstat.

Další odpovědi
Drap

Má to cenu, určitě

johana 56

Kouření v těhotenství je velká nezodpovědnost vůči miminku,měla přestat hned.Všechna rizika může přesně vysvětlit její gynekolog.
Doplňuji:
Na to,přéstat úplně,není pozdě nikdy.

mojitek

nepíšete kolik kouří denně.Ale obecně platí,že je absolutní nesmysl najednou přestat kouřit(jak už to tu dotyčný napsal)-to by plodu spíš uškodilo.Pro plod je samozřejmě nejlepší kdyby maminka už předtím nekouřila,ale jestli je to takhle,tak nejlepší je pouze kouření hodně omezit-ne však přestat.

lexx

Má to cenu přestat kouřit cigarety docela. Věřte že to jde, vlastní zkušenost.

Nikkol

Přestat kouřit má cenu vždycky.

greycell

při pravidelných 5.,10. a více denně je povinna se přiznat svému gyn.(asi to nebude příjemné) a ten určí další postup, protože i nenarozené dítě může trpět abstinenčním syndromem s komplikacemi a může i zemřít!! I pokud šlo jen o velmi slabé kouření, třeba 1–2cig denně, určitě přestat a opět se poradit s lékařem!

venkovan

Radit na takovou otázku?
Dle mne to nemá cenu. Matka která podkuřovala svoje dítě na poslední dva měsíce těhotenství nepřestane a stejně tak ani po porodu když bude kojit.
Celá tato otázka je zbytečná – buď chci a nebo nechci. Nepotřebuji se někoho ptát.

tuCZek

Pokud doteď nepřestala,znamená to že jí na dítěti nezáleží a nepřestane ani teď.
Tak nač ta otázka.