Heřman

Má to cenu abych zhubnul jestli mě to pomůže v životě nebo ve zdraví.

Více informaci vám poskitnu v přívpěvcích jestli to uznám za vhodné.

Nejlepší odpověď
IK

Všechno co pomůže v životě nebo ve zdraví má cenu, pokud počítáš s koncem světa v roce 2012 aspoň se zabavíš.
Trochu nepobírám kde je problém, nechybí ti ve větě nějaký otazník? Tedy případně dva otazníky…
např. „Má to cenu abych zhubnul? Pomůže mi to v životě nebo ve zdraví?“
Pak je odpověď rozhodně ano 🙂

Další odpovědi
www

ANO.
Pokud máš výraznou nadváhu, nebo přímo obezitu, pomůže její redukce v životě i zdraví hodně.

venkovan

Jsi sádelnatý a nebo svalovitý? Leckdo se nemúže vejít do těch váhových tabulet protože má dobré množství svalů se kterými statistika nepočítá.
No pokud ta váha trochu obtěžuje, není nadarmo nějaké to kilo shodit. Minimálně to prospěje kloubům.
Ale jedině pod nějakým kvalitním jídelníčkem. Hodně lidí se snaží zhubnout a přitom vynechá řadu důležitých bílkovin, minerálů apod.

pusinka50

Nadváha či přímo obezita z přežírání má za následek vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, což vede ke kardiovaskulárním problémům, infarkt + mrtvice. Většinou je na vině špatný jídelníček složený z nezdravých potravin, čili z bílé mouky knedlíky a zahuštěné omáčky, tučné maso, moc smažených potravin, které nasají špatný tuk, sladkosti, tučné sýry, levné tučné salámy a uzené klobásy, bílým cukrem slazené nápoje atd. je třeba se těmto potravinám už navždy vyhnout, usazují se v cévách a pak přijde vysoký krevní tlak a cholesterol, cukrovka, infaŕkt, mrtvice. je třeba změnit jídelníček, sladit tmavým cukrem, jíst jen kuřecí, krůtí či rybí maso, dušené či pečené na vodě či olivovém oleji, pečivo a chleba pouze celozrnné, knedlíky když už, tak z dělaného doma bramborového těsta a pokud možno zahuštěné celozrnou moukou, taktéž celozrnou moukou zahušťovat omáčky. Celozrnná mouka má všechny potřebné živiny, projde metabolismem bez škodlivých účinků narozdíl od bílé mouky, která neobsahuje zdravého nic a usazuje se na cévách a tepnách. Je třeba odlišit špatné tuky od zdravých, které tělo naopak potřebuje, tělo potřebuje omega 3 a 6 kyseliny ve správném poměru, třeba v olivovém oleji, pokud možno panenském, ale raději jakýkoliv olivový olej než ty levné hypermarketové, sladkosti vyměnit za celozrnné sušenky či Raciolky, dělají s jablkem a skořicí, ty mi chutnají nejvíc. A denně na svačiny 2 ks ovoce a před jídlem či k jídlu denně až 1/2 kila zeleniny. To dodá vitamíny a minerály a stopové prvky a zasytí. Se zhubnutím a případně přidaným lehkým cvičením 3× týdně na posílení svalů budete za pár týdnů cítit, že se cítíte líp, jen vydržet pár měsíců, a pak ten jídelníček dodržovat po zbytek života.

anonym

Chceš zhubnout Ty osobně, nebo zde hodláš na toto téma zavést diskuzi? Ze Tvé otázky to není jasné.