lukas.zmizik

ma tento obektiv podle obrazku dobrou kresbu?

divam se po ruznych obektivech pro svuj canon a mam moznost za 1900 koupit toto pres 20 let stare pevne 135 mm / 3,5 – pouze manual focus, …s jakym dnesnim obektivem bych mohl tento porovnavat?

http://pan-zmizik.rajce.id­nes.cz/nasten­ka

Nejlepší odpověď
mosoj

Už jenom fakt že to má pevné ohnisko, dává záruku že bude lepší než většina s zoomem.
Světelnost je sice horší ale to nemusí být úplně na závadu. MF trochu zhoršuje komfort a pohotovost ale jinak na kresbu to nemá vliv.
Z takovéto fotky nelze hodnotit objektiv. Na to jsou specielní obrazce, které jsou zaměřeny na zvýraznění obvyklých optických vad objektivů.

Navíc obrázek je zmenšený, tedy již obrazově do určité míry zdegradovaný. Hodnocení objektivu se provádí při zobrazení 1:1. Taktéž je to foceno na ISO 800 (sice dobrou zrcadlovkou EOS 20D) což se už také určitě projevuje na kvalitě podání.