Bronzový

Má tenhle zlozvyk či "úchylka" nějaký odborný název ??? :)

Moje mamá má jeden takový zvláštní zlozvyk. Nedokáže sníst poslední sousto jídla :) Ale opravdu, ať jde o těstoviny se sýrem nebo svíčkovou wellington, prostě nikdy nedojí poslední sousto :D Sama říká, že tenhle psych. blok vůbec nechápe a ikdyž si poručí co nejmenší porci, prostě to poslední sousto ne a ne dojíst. A to ani v restauraci, ani u návštěvy. Přitom je schopná hned po jídle vypít celou kávu nebo si vzít zákusek. Co to teda může způsobovat ??? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A nechává to bohům? :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Nevím přesně čím to je, ale mám to taky :) Většinou nechávám poslední čtvrtku brambory nebo kousek masa. Předpokládal jsem, že to má co dočinění s mým dětstvím. Já totiž když sem byl malej, tak sem vůbec nechtěl žrát. Byl sem strašně hubenej, hrozili mě půlročním pobytem v ozdravovně, ale nějak mi to prostě nejelo. Všichni měli už dávno dojedýno a já furt žvejkal a žvejkal, a když sem řek že už nemůžu a talíř nebyl prázdnej, tak sem dostal přes držku. To poslední sousto nechávám a většinou o tom ani nevim, tak předpokládám, že to bude nějakej nevědomej protest, že si tím teď vynahrazuju to co sem si v dětství nemoch dovolit. :)

Ale taky to může bejt tím, že sem v tomhle ohledu tak trochu axlovitej, prostě všechno musí bejt přesně podle šablony, takže když nabírám na vidličku, tak je to vždycky 1 díl masa, 1 díl brambory, 1 kostička mrkve, 1 hrášek, 1 plátek cibule, vomočit v hořtici a šup s tím do tlamy. No a někdy se stane že maso, hrášek a brambory nemají společnýho dělitele, tak mi to prostě nevyjde.

Bronzový

tak to má ještě dobrý, já mám zase zlozvyk, že pokaždé v restauraci musím sníst všechno, prostě si to "nakřečkuji" a i když už jsem plná, tak prostě tu kolu dopiju a udělám si tak zle, než abych ji tam nevypitou nechala...

Zlatý

To co popisuješ obvykle dělají anorektičky. Dodávají si tím posledním nedojedeným soustem pocit klidu - že nesnědly všechno (i kdyby to byl jen jeden banán - kousek vždycky nechají). Nevím, jak na tom byla tvá máti v dospívání, či zda jí pouze bylo vštěpováno, že pravá dáma vždy nechává zbytek, aby nevypadala chamtivě. A pak se z toho stane zlozvyk. A ty lidé mají daleko horší - i co se jídla týká - tenhle je takový neškodný:-)
Ale klidně to může být daleko prostší, zkrátka ví, že ji třeba ještě čeká zákusek, tak si podvědomě "nechává místo".

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.