Rommart

Má tady někdo dobré zkušenosti s elektronickým odpuzovačem hlodavců?

Dobrý den, především mě zajímá zdali je pravda že jsou Elektronické odpuzovače hlodavců tak účinné. A pokud máte nějaký vyzkoušený, můžete doporučit?

Odpovědi
houbín

Já také nemám dobré zkušenosti. Některé dražší přístroje možná chvíli fungují, ale hlodavci si stejně zvyknou a účinek bude nulový. Některé navíc vydávají nepříjemný zvuk i pro člověka.

Na hlodavce se mi osvědčil jed v granulích, zabalený po několika menších sáčcích. Sáčky stačí dát poblíž a zanedlouho jim to nedá, sáček rozkousnou a sežerou jed. Několik jich mám rozhozených preventivně po stodole celoročně.

Ačkoli dotaz byl směřován na hlodavce, tak mám zkušenosti i s krtkem. Na něho neplatí snad nic, odpuzovače, jed, ani ho nejde vyplavit, čekat s krumpáčem také nemá cenu. Pomohlo vykouření armádní dýmovnicí.

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-si-koupit-odpuzovac-kocek-ale-bojim-se-aby-mi-to-neodradilo-maleho-pejska

Dvě metody které fungují.

  1. Zakopejte do země lahev s uzkým hrdlem. Hrdlo nechte koukat ze země. Díky větru lahev hučí a plaší krtky, kteří se přesunou dále. Lahví je třeba zakopat víc pokud se jedná o větší zahradu.
  2. Karbid vápníku. Kousek karbidu zahrabete do chodbičky krtka a zahrnete zemí. Karbid je třeba před zahrnutím polýt vodou. Pokud je zem vlhká není třeba, voda potřebná pro reakci, se dodá ze země.

Dojde k chemické reakci a vývinu plynu acetylen, který se rozšíří do chodbiček a krtky vyžene nebo omámí. Pozor acetylen je hořlavý a výbušný na vzduchu. Pracovat vždy jenom s malým množstvím.

Již to tady někde jednou bylo, ale elektronický odpuzovač není selektivní a vadí všem zvířatům i kočce a psům !!!
Je to jenom marketinkový trik.

orwell

Dobré zkušenosti s nimi bohužel nemám. Vyzkoušel jsem během let asi tři druhy – výsledek je nula. Vyhozené peníze. Nejvíc mě trápili krtci. Po instalaci dvou odpuzovačů na jednom záhoně se krteček zabydlel dokonce mezi nimi. Pouze fyzická likvidace těchto škůdců spolehlivě pomůže, ale i ta jen dočasně. Existují lokality pro tato zvířátka natolik zajímavé, že je ani nebezpečí smrti neodradí.