Stříbrný

Má světlo červené barvy vliv na pořízení videa?

Na youtube jsem si všiml, že u některých videí, např. pokud jede auto za autem nebo svítí červená na semaforu, tak toto světlo bliká a ne svítí.
Má vliv toto červené světlo na videa zřejmě pořízená mobilem nebo fotoaparátem, že blikají?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Světlo buď bliká nebo nebliká. Záleží co je to za zdroj a jakým proudem je napájené. Kamera případné blikání zaznamená pokud je její frekvence závěrky rychlejší než je rychlost blikání světla.

Další odpovědi:

Stříbrný

Občas se to stává, záleží na tom, jak se sejde frekvence s rychlostí závěrky. Nemusí jít pouze o světla. Točil jsem strartující vrtulník a na záběrech byly listy rotoru v klidu. To byl přesně ten případ.

Bronzový

Děje se to u LED světel. Světlo opravdu pouze bliká. Není důvod k tomu aby svítilo pořád, když to stejně neni vidět.
Je to to samé jako, že bliká monitor nebo televize.
Kamera to natočí proto, protože má pevně danou závěrku a je dost nepravděpodobné že by byla synchronizovaná s blikáním.

Stříbrný

Souhlasím s tím, že je to u LED světel. Nesouhlasím s tím "Není důvod k tomu aby svítilo pořád, když to stejně neni vidět.". U LED světel není technologický důvod proč by to světlu muselo blikat. Když bliká, mají tam PWM regulaci pro řízení jasu a namají tam žádný filtr. Podle mně je to chyba návrhu a být po mém, tak bych tato světla necertifikoval. Působí rušivě. Pokud jedete za tímto autem a potřebujete se třeba rozhlédnout do stran (třeba přijíždíte ke křižovatce) najednou přestanete vidět jedno světlo svítící před vámi, ale sled záblesků. To může značně rozptylovat pozornost.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.