dubraro

Má Stát Izrael státní dluh?

Židé jsou mj. známí tím, že umí dobře zacházet s penězi. Proto mne zajímá, jestli to dovedou i na úrovni státu.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Ponechám-li rasismus stranou…

  1. Státní (veřejný) dluh není totéž, co mezinárodní dluh. Většina státního dluhu se dluží občanům a organizacím uvnitř nebo vně státu, nikoli jiným státům.
  2. Stát, který nehospodaří s dluhem, nehospodaří správně. Mít mírný schodek je pro ekonomiku dobré.
  3. Tak tedy odpověď? Ano, pochopitelně dluh má. 64,8% HDP (2015). Pro srovnání, my v Česku máme 46% HDP (2013), kolegové ze Slovenska 55,4% HDP (2013).

Další odpovědi
Nuk nuk

Samozřejmě , že i Izrael má státní dluh (a mezinárodní také). Když se zamyslíte nad tím, z čeho všeho vznikají tyto dluhy, pak v situaci, v jaké je Izrael, je to bez dluhu takřka nemožné.