Rohlik

Má smysl zažádat o odstranění osobních dat z mé předchozí banky?

Dříve jsem měl účet u České spořitelny a používal kartu Visa.
Má smysl zažádat o odstranění mých osobních údajů z jejich databáze a nebo to udělali sami po zrušení mého účtu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne. Banka je nikoliv jen oprávněna, ale přímo povinna shromažďovat a uchovávat osobní údaje klientů (do skončení archivační lhůty nevymažou žádné údaje, protože se na ně ještě může v budoucnu obrátit policie s žádostí týkající se tvého účtu).
Je možné pouze nesouhlasit s používáním kontaktů pro marketingové účely (máš právo, aby tě otravovali s nabídkou karet)

Další odpovědi
gecco

Proč? Jaký bys k takové žádosti měl důvod?
😉

  1. ČS, jen proto, že sis zrušil účet, určitě žádná data nemazala
  2. pokud požádáš o „odstranění mých osobních údajů“ – nestane se nic
  3. můžeš odejmous souhlas se zpracováním tvých osobních dat – ani nadále se nic mazat nebude, ale ČS už nebude moci tvá data využívat pro marketingové účely

Mazat z databází se nic nebude v žádném případě…
😉