dunlop

Má smysl žalovat jednatele s.r.o. jako „špatného hospodáře“?

Velmi by mě zajímaly vaše názory na toto:
http://www.no­vinky.cz/finan­ce/361677-podnikali-neplatili-sekali-dluhy-ted-jim-ale-sklaplo.html

Chápal bych, pokud by „svého“ jednatele žaloval majitel s.r.o., a sice za to, že společnosti (firmě) způsobil špatným hospodařením (=opožděným hrazením závazků) škodu spočívající v nutnosti hradit úroky z prodlení a smluvní pokutu.
Nějak mi ale nejde do hlavy, že by např. dodavatel zboží mohl žalovat jednatele o úroky a pokutu, když jeho obch. partner je s.r.o. a nikoliv jednatel jako osoba.

Děkuji za vaše postřehy, názory či zkušenosti.
Doplňuji:
>lexx Já jsem v roli věřitele. Více s.r.o. mi dluží peníze za faktury. Exekutor se nechytá, firmy jsou nemajetné, neaktivní, některé již nekontaktní a přepsané na bílé koně.

Odpovědi
lexx

Ne, prosoudíš kalhoty, výsledek v nedohlednu a nejistý, raději změnit místo…jaká je Tvoje pozice v tomto spolku ?